داخلی     خبر     سیاست
بی‌قانونی و خودسری‌های عده‌ای از علل مهم کاهش اثرگذاری رسانه ملی بر مردم است
  عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر گفت: انتظار می رود عادل فردوسی‌پور متوجه این موضوع باشد که قانو‌ن‌مداری برای همه اعضای یک مجموعه و ساختار ضروری است همانطور که بی قانون تاسف بار و غیرقابل تحمل است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۶
کد مطلب : 72960
بی‌قانونی و خودسری‌های عده‌ای از علل مهم کاهش اثرگذاری رسانه ملی بر مردم است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، امیر نوعی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر ( عضو دفتر تحکیم وحدت) با اشاره به نقش رسانه‌ها گفت: امروزه نقش رسانه ها بر ابعاد مختلف زندگی جوامع بشری غیر قابل انکار است،کشورها و مجموعه هایی که رسانه قوی‌تری دارند قدرت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بالاتری خواهند داشت.

وی ادامه داد: واقعیت این است که امروزه مرز کشورها و حاکمیت ها توسط رسانه های منسوب به دولت ها مشخص می شود و شعاع نفوذ هر رسانه، شعاع نفوذ دولت و حکومت مربوطه را مشخص می کند و مردمی که تحت نفوذ رسانه ای و مخاطب آن رسانه باشند تحت نفوذ و حاکمیتِ حکومتِ مربوطه خواهند بود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: رسانه ها امروزه نه تنها اخبار و مشکلات را منعکس می کنند بلکه گاهی اوقات مشکلات و مسائل را در ذهن ما تولید کرده و ما را وارد چالش ذهنی با این مشکلات می کنند در صورتی که ممکن است اصلا چنین مشکلی وجود نداشته باشد.

وی افزود: با این توضیحات می توان به اهمیت و حساسیت کار رسانه ها در شرایط فعلی کشور پی برد و اینطور نتیجه گرفت که برای بهبود وضعیت نه چندان جالب برنامه های رسانه ملی ایران و ارتباط بیشتر رسانه انقلاب اسلامی با مردم، در مدیریت این مجموعه قانون مداری، نظم و تفکر بیشتری نیاز داریم تا در مقابله با رسانه های دیگر بتوانیم نفوذ حرف انقلاب اسلامی را بین مردم گسترش دهیم و زمینه اقتدار در بخش های مختلف را برای کشور فراهم کنیم.

نوعی ادامه داد: در این میان قانون مداری و نظام مندی در مدیریت رسانه ملی بسیار مهم است تا اهداف و برنامه های مورد نظر حاصل شوند و شاهد بهم ریختگی و دستپاچگی در مقابل شبیخون رسانه ای دشمن نباشیم، یکی از علل مهم کاهش اثر گذاری رسانه ملی بر مردم همین بی قانونی ها و خودسری های عده ای در مجموعه ی رسانه های ملی جمهوری اسلامی است که موجب بی برنامگی و کاهش کیفیت برنامه ها، عدم هماهنگی محتوای برنامه ها و بی اعتمادی مردم به رسانه ملی می شوند تا امروز هم کسی جرات برخورد با ایشان را نداشت چرا که عموما دارای مخاطبان زیادی بودند و همین موجب افسارگسیختگی شان شده بود.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تاکید کرد: مصداق بارز این موضوع جدال و درگیری اخیر علی فروغی رییس شبکه سه سیما با عادل فردوسی پور مجری باتحربه و کار کشته ورزشی این شبکه است، هرچند آقای فردوسی پور در این چند دهه برای بهبود وضعیت ورزش در کشور تلاش های انکار ناپذیری کرده و مردم ارتباط خوبی با وی برقرار می کنند و به اجرای بسیار عالی‌اش علاقه مندند، اما انتظار می رفت با توجه به تجربه بالای خود متوجه این موضوع باشد که قانون مداری برای همه اعضای یک مجموعه و ساختار ضروری است همانطور که بی قانونی و سرکشی مدیران ارشد کشور بسیار تاسف بار و غیر قابل تحمل است.

وی اضافه کرد: بی قانونی در سایر جایگاه ها هم غیر قابل تحمل است مخصوصا در کاری این چنین حساس که موجب کاهش کیفیت برنامه ها، نارضایتی مخاطبین رسانه ملی و ایجاد هرج و مرج در مدیریت رسانه ملی خواهد شد و بی قانونی را روال عادی رسانه ای خواهد کرد که قرار است در مقابل بی لیاقتی و کارهای خلاف قانون مسئولین کشور قد علم کند و فریاد بزند و مطالبه قانون مندی ، شفافیت و صداقت بکند.

نوعی در خاتمه گفت: یک ضرب المثل هست که می گوید با انگشت کثیف خود عیوب دیگران را نشان نده! که بسیار برای آقای فردوسی پور می تواند راهگشا و راهنما باشد.