داخلی     خبر     سیاست
رييس جمهور:
با اعتقاد به ارزش هاي الهي مي توان به پيشرفت هاي علمي دست پيدا كرد
  رييس جمهور با اشاره به دستاوردهاي عظيم ملت ايران در عرصه هاي علمي، فني و صنعتي گفت: زماني كه ملت‌ها با واقعيت هاي موجود ايران برخلاف تصوير انحرافي دنياي استكبار آشنا شوند متوجه خواهند شد كه تنها راه سعادت و زندگي همراه با آسايش، راه دنياي مادي نيست و مي شود انسان به ارزش هاي الهي و انقلابي معتقد باشد و به پيشرفت هاي علمي، فني و صنعتي دست پيدا كند.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : 34250
دکتر احمدی نژاد.
دکتر احمدی نژاد.
به گزارش آینده روشن، دكتر محمود احمدي نژاد ظهر امروز در مراسم افتتاح مجتمع توليد خودروي «ايپا – كاشان» با قدرداني از همه كساني كه در طراحي و ساخت اين مجموعه بزرگ صنعتي تلاش كرده‌اند، اظهار داشت: امروز ايران با سرعت روز افزون در حال پيشرفت است، به طوري كه جوانان، متخصصان و اهالي صنعت و توليد و تجارت و بازرگاني با كار و نو آوري به دنبال ارتقای سطح كشورمان در همه عرصه ها هستند.
 
رييس جمهور با تاكيد بر اينكه بايد همه جاي ايران به سرعت ساخته شود، گفت: ساختن ايران نيازمند كار و تلاش و مواجه شدن با موانع گوناگون است، براي ساختن كشور بايد بر روي اهداف خود ايستادگي و پافشاري كنيم و اين نيازمند خودباوري است.
 
وي با بيان اينكه اگر يك ملت همه امكانات و ثروت ها و استعدادهاي الهي را به رايگان و سهولت در اختيار داشته باشد، اما خودش را باور نداشته باشد نمي تواند به جايي برسد، گفت: خودباوري در سايه ايمان و توكل به خدا و شناخت استعدادها و توانمندي هاي خدادادي حاصل خواهد شد كه اين امر در جوانان ايراني وجود دارد.
 
رييس جمهور محور هجوم فرهنگي دشمن را سلب خودباوري از ملت ها دانست و خاطرنشان كرد: اگر ملتي توانمندي هاي خود را باور كند همه قله هاي عزت و پيشرفت را فتح خواهد كرد.
 
وي با تاكيد بر اينكه براي ساختن كشور در انتظار كمك و ياري ديگران و حتي پشتيباني لفظي آنان نشستن انتظاري بيهوده است، اظهار داشت: اگر چه امروز ملت ايران دوستان فراواني در دنيا دارند كه از آرمان هاي بلند ملت ايران پيروي مي كنند و بسياري از دولت هاي دنيا نيز علاقمند به دولت و ملت ايران هستند، اما عنصري كه ملت ها را بالا مي كشد اتكاي به توانمندي هاي ذاتي و توكل به خداوند متعال است.
 
احمدي نژاد خاطرنشان كرد: بسياري از هياهوي بدخواهان براي اين است كه ذهن و دل ملت ايران را از راه آرماني و توانمندي هاي خود منحرف كند. آنان به شيوه هاي گوناگون متوصل مي شوند تا خودشان را در اوج و شكست ناپذير القا كنند و ساير ملت ها را كوچك و حقير نشان دهند. 

رييس جمهور تصريح كرد: امروز به فضل الهي و به لطف حاكميت انديشه ناب امامت و ولايت عمق خودباوري در ملت ايران روز افزون است و ملت ايران هر روز قله هاي عزت را يكي پس از ديگر فتح مي كند.
 
وي با اشاره به ويژگي هاي خودروی توليد شده توسط كارخانه «سايپا – كاشان» گفت: اولا طراحي اين خودرو كاملا ايراني است، دوم اينكه خود كارخانه سايپا – كاشان، توسط متخصصان داخلي طراحي و مهندسي شده است و سوم اينكه اكثر قريب به اتفاق تجهيزات اين كارخانه توسط متخصصان كشورمان ساخته شده است.
 
رييس جمهور همچنين خطاب به توليد كنندگان اين خودرو خاطرنشان كرد: بايد تلاش كنيم تا اين مجموعه توليد خودرو صد در صد ايراني شود. يعني در كنار توليد خودروي ايراني بتوانيم
امروز ملت ها از مشاهده پيشرفت ملت ايران احساس دلگرمي، اميد، خودباوري و مقاومت در برابر قدرت هاي فاسد مي كنند
كارخانه توليد كاملا ايراني نيز بسازيم.
 
احمدي نژاد افزود: توليد كنندگان خودرو همچنين بايد تلاش كنند سالي چند خودروي جديد ايراني به بازار عرضه كنند، چرا كه خودروسازي موفق است كه بتواند مدام مطابق سليقه ها و نيازهاي مردم، ساليانه خودروي جديد به بازار عرضه كند.
 
وي توجه به كيفيت خودرو را نيز مورد تاكيد قرار داد و گفت: بايد كيفيت خودروي ايراني به جايي برسد كه هيچ گونه ايراد فني نداشته باشد و با خودروهاي خارجي قابل رقابت باشد كه در اين راستا مي طلبد استانداردها را هر چه بيشتر جدي بگيريم.
 
رييس جمهور همچنين خطاب به توليدكنندگان گفت: بايد در توليد خودرو نگاه به صادرات داشته باشيم هر اقدامي كه در كشورمان در زمينه خودروسازي انجام شود بايد نگاه به صادرات داشته باشد، چرا كه خودرويي كه به يك كشور وارد مي شود صرفا يك خودروي مكانيكي نيست بلكه در كنار آن عزت و آرمان هاي ملت ايران نيز منتقل مي شود. 

احمدي نژاد خاطرنشان كرد: دشمنان سرمايه گذاري هاي فراواني مي كنند كه به ساير ملت ها بباورانند كه ملت ايران بدون وابستگي به آنها به هيچ گونه پيشرفت و عزتي نایل نشده است، اما دستاوردهاي بزرگ كشورمان در بخش هاي گوناگون نشان داده كه ملت ايران نه تنها بدون ياري آنها بلكه علي رغم فشارهاي آنها توانسته است به قله هاي پيشرفت دست پيدا كند. 

رييس قوه مجريه افزود: امروز ملت ها از مشاهده پيشرفت ملت ايران احساس دلگرمي، اميد، خودباوري و مقاومت در برابر قدرت هاي فاسد مي كنند.
 
رييس جمهور خاطرنشان كرد: بخش مهمي از مخالفت دشمنان با برنامه هسته اي ايران به خاطر اين است كه نمي خواهند دنيا باور كنند كه ملت ايران قله هاي پيشرفت را فتح كرده است چرا كه اگر باور كنند كار خودشان را تمام شده مي دانند كه البته به فضل الهي اين گونه هم هست.
 
احمدي نژاد گفت: بايد حضور صنعت خودرو در بازارهاي جهاني هر چه بيشتر تقويت شود و اين نيازمند جهش است كه در اين زمينه دولت آمادگي حمايت كامل را دارد. دارد و بايد در صنعت خودرو به گونه اي عمل شود كه در كنار خودروهاي دنيا نام خودروي ايراني نيز براي مشتريان جذاب باشد. 

دولت اهتمام ويژه اي به رسيدگي به همه نقاط كشور دارد
در اين مراسم، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كاشان در سخناني با قدرداني از اقدامات دولت در عرصه هاي گوناگون گفت: دولت اهتمام ويژه اي به رسيدگي به همه نقاط كشور دارد كه بايد به خاطر وجود چنين نگاهي از دولت قدرداني كرد.
 
آيت الله عبدالنبی نمازي، همچنين با بيان اينكه مواضع قاطعانه رييس جمهور در كنگره هاي بين المللي افتخار آميز است، اظهار داشت: از اينكه فرزندي از فرزندان دلير ملت ايران و شاگردي از شاگردان برجسته مكتب امام خميني(ره) در صحنه هاي بين المللي حضور شجاعانه و مقتدرانه پيدا مي كند، موجب خوشحالي و افتخار است.
 
وي افزود: بيانات دكتر احمدي نژاد در اجلاس اخير نيويورك در حقيقت استيضاح و محاكمه استكبار جهاني، آمريكا و صهيونيست و همپيمانان آنها بود و ثابت كرد كه آنها حتي در سرزمين خود هم منزوي
ساختن ايران نيازمند كار و تلاش و مواجه شدن با موانع گوناگون است، براي ساختن كشور بايد بر روي اهداف خود ايستادگي و پافشاري كنيم و اين نيازمند خودباوري است
هستند.
 
آيت الله نمازي خاطرنشان كرد: در تاريخ اسلام سابقه ندارد كه يك كشور اسلامي بتواند اينچنين شجاعانه در سرزمين دشمن حضور مقتدرانه پيدا كرده و مواضع توحيدي را با سربلندي بيان كند.

در صنعت خودروسازي بايد جزو صادركنندگان اصلي باشيم
بر اساس این گزارش، رييس‌جمهور در حاشيه مراسم افتتاح كارخانه خودروسازي سايپا - كاشان در جمع خبرنگاران گفت: جمهوري اسلامي ايران امروز در صنعت خودروسازي بايد به جايي برسد كه جزو صادركنندگان اصلي خودرو باشد. 

احمدي‌نژاد با مثبت ارزيابي كردن روند پيشرفت خودروسازي در كشور گفت: خودروسازي از دو بخش قطعه‌سازي و جمع كردن قطعات و ساختن اتاق خودرو تشكيل مي‌شود و دولت تلاش دارد بخش قطعه‌سازي كه اشتغال و درآمد اصلي را در بر مي‌گيرد در سراسر كشور توزيع كند. 

رييس‌جمهور با اشاره به افتتاح پنج كارخانه خودروسازي در سال جاري گفت: بايد در توليد خودرو به ظرفيت سالانه بالاي ۳ ميليون خودرو برسيم، چرا كه اين ظرفيت در كشور وجود دارد. 

‌احمدي‌نژاد با اشاره به استفاده از نيروهاي بومي در كارخانه هاي خودروسازي گفت: به مديران اين كارخانه‌ها پيشنهاد شده است تا نيروهاي مورد نياز خود را از جوانان بومي و محلي تأمين كنند.

افتتاح بزرگ ترين سايت خودروسازي خاورميانه در كاشان  
بزرگ ترين سايت توليد خودرو در خاورميانه با حضور رييس جمهور در شهر كاشان (استان اصفهان) افتتاح و به بهره برداري رسيد. 

احمدي نژاد، صبح امروز با حضور در شهر كاشان كارخانه خودرو سازي «ساپيا - كاشان» را بعنوان بزرگ ترين شركت خودروسازي خاورميانه افتتاح كرد. 

رييس جمهور پس از افتتاح اين مجموعه بزرگ صنعتي از بخش هاي مختلف آن بازديد و با توضيحات مسوولان و دست اندركاران در جريان روند توليد محصولات اين كارخانه قرار گرفت. 

اين كارخانه در زميني به مساحت ۳۱۸ هكتار در دو فاز برنامه ريزي شده است. حجم سرمايه گذاري سايپا در اين پروژه ۵۰۰ ميليارد تومان خواهد بود كه اين مقدار سرمايه گذاري در دو فاز انجام خواهد شد، به طوري كه براي عملياتي شدن فاز اول اين كارخانه ۴۰۰ ميليارد تومان هزينه شده است و بقيه سرمايه گذاري در فاز دوم صورت خواهد گرفت. 

ظرفيت توليد اين كارخانه ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال است. در طراحي خطوط توليدي سايپا - كاشان از آخرين دستاوردهاي فناوری و مهندسي استفاده شده است و تمام مديريت و مهندسي اين پروژه توسط مهندسان ايراني صورت گرفته است. توليد سايپا ۱۱۱ و خودروی s۸۱ محصولاتي هستند كه در سايت سايپا كاشان توليد خواهند شد. 

اين كارخانه كه در زميني به مساحت ۳۱۸ هكتار ساخته شده است بعنوان بزرگ ترين كارخانه توليد خودرو در خاورميانه محسوب مي شود و قرار است در آينده به ۵۱۸ هكتار افزايش پيدا كند. 

همچنين سالن رنگ اين كارخانه مدرن ترين و بزرگ ترين سالن رنگ خودرو سازي كشور است. 

با افتتاح اين كارخانه براي ۱۶۰۰ نفر به طور مستقيم و 6 هزار نفر به طور غير مستقيم اشتغال ايجاد شده است. 

تاسيس اين مجتمع بزرگ خودرو سازي در كاشان آثار بسيار بزرگ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي هم براي استان و هم براي كشورمان به همراه دارد.

انتهای پیام/گ/