داخلی     خبر     بین الملل
توهین مجدد روزنامه سعودی به عقاید شیعیان و امام زمان(عج)
  آینده روشن- روزنامه وهابی «عکاظ» به ایرانیان، عقاید شیعیان، عقیده مهدویت و مسأله ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اهانت کرد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب : 76010
توهین مجدد روزنامه سعودی به عقاید شیعیان و امام زمان(عج)
به گزارش آینده روشن روزنامه سعودی «عکاظ» روز شنبه در مطلبی به ایرانیان، عقاید شیعیان، مهدویت و مسأله ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) اهانت کرد.

عکاظ در مطلبی با عنوان «عقیده ایران، نه دخالت های ایران» به ایرانیان، عقاید شیعیان و مساله ظهور امام زمان(عج) توهین کرد و در ادعاهایی بی اساس مدعی شد: «ایران به هدف صیانت از مصالح و امنیت راهبردی خود در کشورهای سوریه، یمن و لبنان دخالت نکرده است. نظام تهران اصلا اینگونه فکر نمی کند بلکه نظامی است که به مراقد، مزارها، صدور انقلاب و خروج مهدی از زیر زمین اهتمام می دهد».

به نوشته آینده روشن، این روزنامه وهابی در ادامه اهانت هایش آورده است: «هر نظامی که چنین عقیده افراطی داشته باشد، هرگز به دولت ملی و منافع راهبردی ایمان ندارد در نتیجه هیچ شریکی در جهان پیدا نمی کند و جهان در زمینه نقش امنیتی و اقتصادی در منطقه با آن اعتماد نمی کند».

روزنامه مذکور در ادامه ادعا کرده است: «اسرائیل و روسیه به این درک رسیده اند که سال های ویرانی و جنگ در سوریه نمی تواند با وجود یک شریک افراطی نظیر ایران پایان یابد. در حالی که روسیه از ابعاد راهبردی مختلف و اسرائیل از زاویه منافع امنیتی به قضیه سوریه می نگرد، ایران به فکر صیانت از مراقداست».

عکاظ در پایان به عقاید ایرانیان نیز اهانت کرده و مدعی شده است که خطر واقعی دخالت های ایران نیست بلکه عقاید ایران است.

* سابقه عکاظ در جهل و اهانت به "اصل مورد اجماع مهدویت"

پیش از این و در اردیبهشت 1395 نیز روزنامه وهابی عکاظ اعتقاد به مهدویت را "خرافه" دانسته بود؛ در حالی که اعتقاد به مهدویت و اندیشه ظهور مهدی(عج) بخش مهمی از اعتقادات اسلامی همه مذاهب است.

نویسنده این روزنامه در آن زمان، با نقل فتوای یکی از سلفیون حنبلی، اعتقادات شیعیان و اهل سنت در خصوص مهدویت و مهدی منتظر (عج) را "خرافات" دانست!

«عبدالله الرشید» در این روزنامه سعودی نوشت: "پس از پیامبر به عنوان بهترین بنده، دیگر هیچ مهدی منتظری وجود ندارد، این موضوع را شیخ عبدالله بن زاید آل محمود مفتی سابق قطر و رئیس دادگاه‌های شرعی در رساله علمی خود مطرح کرده است."

نویسنده این مطلب با بیان این موضوع تأکید کرد که "با این حال اهل سنت و شیعیان به مهدی (عج) و ظهور وی ایمان دارند و به صورت کلی اهل سنت و جماعت، ایمان به مهدی (عج) را واجب می دانند."

این نویسنده سعودی در ادامه به نقل از "آل محمود" به حادثه هجوم جیهمان و پیروانش به حرم مکه در محرم 1400 هجری اشاره کرد و مدعی شد "این ماجرا در نتیجه سلطه تفکر مهدویت بر امت صورت گرفت و منافقان برای ریختن خون مردم و پایمال کردن مقدسات از آن سوء استفاده کردند" .

این نویسنده سعودی با بیان اینکه رساله آل محمود تنها رساله وی علیه مهدویت نیست، تأکید کرد که آل محمود رساله‌های دیگری را در این زمینه دارد که در روزهای آینده بخش هایی از آنها را عنوان خواهد کرد.

خاطر نشان می شود اعتقاد به مهدویت و اندیشه ظهور مهدی(عج) بخش مهمی از عقاید اسلامی به حساب می آید که بر اساس بشارت های پیامبر گرامی اسلام (ص) میان تمام فرقه ها و مذاهب اسلامی شکل گرفته است.

حدود 600 حدیث نبوی دررابطه با حضرت مهدی(عج) در بسیاری از کتاب های شیعه و اهل سنت آمده است و بین دو مذهب تشیع و تسنن مشترکات زیادی در رابطه با امام زمان(عج) وجود دارد. حتی «ابن تیمیه» که در دشمنی با تشیع مشهور است، با استناد به انبوه روایات در صحاح سته دربارۀ مهدویت، صراحتاً می‌گوید: "احادیثی كه می‌توانیم با آنها بر قیام مهدی احتجاج کنیم‌، صحیح هستند. این روایات را ابو داود، ترمذی و احمد نقل كرده‌اند".

این امر آنقدر بدیهی است که «عبدالعزیز بن باز» مفتی سابق عربستان سعودی نیز در پاسخ به یک استفتاء، کسانی که اصل مهدویت را رد می کنند "اهل بدعت" و "منحرف" خوانده بود.

اعتقاد به ظهور مصلح موعود و منجی رهایی بخش، علاوه بر مذاهب مختلف دین اسلام، یک اصل مسلّم در ادیان آسمانی و حتی ادیان بشرساخته جدید است.


پایان پیام/ 141
مرجع : ابنا