داخلی     خبر     بین الملل
رئیس رژیم صهیونیستی، لبنان را به نابودی تهدید کرد
  رئیس رژیم صهیونیستی با بیان اینکه دولت لبنان را مسئول تونل‌های ادعایی حزب‌الله در مرز شمالی فلسطین اشغالی می‌داند، این کشور را به ویرانی کامل تهدید کرد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب : 74950
رئیس رژیم صهیونیستی، لبنان را به نابودی تهدید کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی از عملیات ارتش این رژیم برای تخریب تونل‌های ادعایی حزب‌الله در مرز شمالی فلسطین اشغالی بازدید و لبنان را تهدید کرد.

ریولین با ادعای اینکه تونل‌های حزب‌الله که از روستاهای جنوبی لبنان به مناطق شمالی فلسطین اشغالی حفر شده‌اند، اسرائیل را به جنگ با این کشور می‌کشاند گفت که این نبرد نهایتا منجر به نابودی لبنان می‌شود.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» وی در دیدار با نظامیان صهیونیست در مرز لبنان توضیح داد: «ما دولت لبنان را مسئول اتفاقاتی که در خاک این کشور رخ می‌دهد، می‌دانیم».

رئیس رژیم صهیونیستی با گرفتن انگشت اتهام به سمت ایران مدعی شد: «به حزب‌الله هشدار می‌دهیم که دستور کار ایران را در لبنان اجرا نکند و از آن (لبنان) به‌عنوان وسیله‌ای برای حمله به اسرائیل بهره نجوید. زیرا ارتش اسرائیل آماده پاسخ دادن به هر سناریویی است».ریولین در ادامه ادعاهای خود با بیان اینکه اقدامات حزب‌الله به لبنان صدمه می‌زند، افزود: «تونل‌های تهاجمی حزب‌الله، نقض آشکار حاکمیت اسرائیل است و جامعه بین‌المللی باید درک کند که اسرائیل نیز هرکاری برای دفاع از خود نیاز باشد انجام می دهد. حزب‌الله که خودش را مدافع لبنان نشان می‌دهد، نهایتا منجر به نابودی آن می‌شود».

ارتش رژیم اسرائیل در تاریخ ۱۳ آذر با متهم کردن جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان به حفر تونل از جنوب این کشور به مناطق شمالی فلسطین اشغالی، از آغاز عملیاتی موسوم به «سپر شمالی» برای تخریب آنها خبر داده بود.

ارتش لبنان نیز پس از آنکه نظامیان صهیونیستی سعی کردند در نبودِ تیم تحقیق فنی ارتش لبنان، خط آبی در مقابل «میس الجبل» را علامت‌گذاری کنند، به حالت آماده‌باش درآمد.

این در حالی است که پیشتر یک وبگاه صهیونیستی مدعی شده بود که رئیس‌جمهور لبنان با کمک حزب‌الله، از همتای روسی خود درخواست کرده که جهت محدود کردن فعالیت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، آسمان این کشور هم تحت پوشش سامانه‌های پدافندی مستقر در سوریه قرار گیرد.