نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

سخنگوي وزارت امور خارجه:

نقض برجام را توسط دیگران تحمل نخواهیم کرد/ سناریوهای لازم در همه موارد در حوزه برجام دیده شده

۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱

مرجع : خبرگزاری فارس

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه آغازکننده نقض برجام نخواهیم بود، گفت: ایران در مقابل نقض برجام توسط هر کشور دیگری عکس‌العمل های لازم را خواهد داشت و نقض این توافق را توسط دیگران تحمل نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی آینده روشن، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران جنایات کنونی علیه مسلمانان میانمار و تضییع حقوق بشری در این کشور و جنایاتی که در مقابل نگاه مدعیان حقوق بشر است را محکوم کرد.

وی درباره برجام نیز خاطرنشان کرد: تصمیمات ما را هیات عالی نظارت بر برجام بهنگام خواهد گرفت و سناریوهای لازم در همه موارد در حوزه برجام دیده شده است و آنچه به صلاح کشور است اقدام خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعای دیلی تلگراف در خصوص کمک ایران به کره شمالی برای ساخت بمب هسته‌ای این حرفها را بی‌ربط و بی‌جا و غیرقابل اعتنا خواند.

قاسمی در پاسخ به سوالی درباره تصریح کرد که ایران در مقابل نقض برجام توسط هر کشور دیگری عکس‌العمل های لازم را خواهد داشت و نقض برجام را توسط دیگران تحمل نخواهد کرد. وی عنوان کرد که ایران آغاز کننده نقض برجام نخواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره ارسال کمک به مسلمانان میانمار با بیان اینکه ما دارای روابط سیاسی با این کشور هستیم ولی سفارتخانه نداریم و سفارت ما در تایلند آکردیته در نزد این دولت است، گفت: با شدت گرفتن بحران در میانمار سفارت ما در تایلند تلاشهای وسیعی را آغاز کرد و در تماس با این دولت بود برای ارسال کمکهای انسان‌دوستانه و دریافت مجوزهای لازم به منظور اعزام هیات و ارسال کمکها است ولی متاسفانه دولت میانمار مجوزهای لازم را صادر نکرد و این منحصر به ما نیست و در قبال سایرین نیز اینگونه بوده است. قاسمی افزود: در تلاش برای ارسال کمکها به بنگلادش هستیم تا هر چه سریعتر به دست مسلمانان میانمار برسد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره خبری مبنی بر شکایت فدراسیون فوتبال سوریه از ایران در خصوص اجبار هواداران زن این کشور به رعایت حجاب در استادیوم آزادی و بحث کمکهای ایران به سوریه اظهار داشت: خیلی موافق نیستم با ارتباط یک موضوع ورزشی با سیاستهای ایران در سوریه و آنچه که مطرح شده تا حدی اشتباه بیان شده و ازچنین شکایتی درباره حجاب آگاهی ندارم.

وی افزود: آنچه دولت و فدراسیون سوریه دنبال می کند بحثی است برای برخی امتیازات ورزشی دیگری که می تواند داشته باشد برای بحث آتی خودش و این بحث تا جایی که من اطلاع دارم با واقعیت منطبق نیست.

مشروح این خبر متعاقبا منتشر می‌شود.