داخلی     خبر     انديشه
پرونده غدیر در موعود نود و چهار
  نود و چهارمین ماهنامه فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی موعود، ویژه نامه عید سعید غدیر خم، در سراسر کشور منتشر شد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب : 26494
پرونده غدیر در موعود نود و چهار
به گزارش آینده روشن، در شماره اخیر ماهنامه موعود مقالات و مطالب خواندنی و متنوعی درباره فلسفه انتظار و فرهنگ مهدویت به چاپ رسیده است.

«نیازمند پرسشیم» عنوان سرمقاله ای است از اسماعیل شفیعی سروستانی که به بررسی رابطه انسان با دعا و توسل پرداخته است.

بخش شعر این شماره موعود، اختصاص دارد به اشعاری از رضا اسماعیلی، علیرضا قزوه، عزیز الله زیادی، حامد حسین خانی، آسیه رحمانی و بهرام افضلی که در صفحه چهار این شماره گنجانده شده است.

گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی با عنوان نبرد گسترده و بی امان برای فراموشی غدیر، یکی دیگر از بخش های این شماره را تشکیل می دهد.

اهل بیت(ع) از دیدگاه مرحوم آیت الله سید رضا بهاءالدینی(ره) یکی دیگر از بخش های این شماره است که در آن به بررسی جایگاه ولایت، عترت پیامبر و دیگر معارف مر بوط به ولایت مداری پرداخته شده است.

احتجاج امام علی به غدیر عنوان نوشته ای است از علامه سید جعفر مرتضی عاملی که محمود مطهری نیا آن را به فارسی برگردانده است.

از دیگر قسمت های این شماره ماهنامه موعود می توان به «آن روز که یک مسیحی عاشق علی (ع) شد»، «فضایل امیرمومنان در صحیحین» اثر آیت الله سید صادق نجمی، «شیعه در چند سطر» که نوشته ای است از محمد تیجانی سماوی، «اعجاز عددی امامان(ع)» که نوشته سید حسین نجیب محمد است و «غدیریه» سهیلا صلاحی اصفهانی اشاره کرد.

ماهنامه موعود در شماره نود و چهارم خود به بررسی اخبار فرهنگی جهان اسلام و شیعه پرداخته است که از میان این اخبار می توان به هشدار آیت الله مکارم شیرازی به هجوم تازه وهابیان، افشای طرح امریکایی مقابله با مذهب شیعه و درخواست جنجال آفرین یک کشیش صرب برای نسل کشی مسلمانان در بالکان اشاره کرد.

این ماهنامه در این شماره نیز در بخش پرسش از شما، پاسخ موعود به بررسی سئوالات و ارائه پاسخ های مورد نظر پرداخته است.

داستان این شماره موعود اختصاص دارد به داستانی از شیدا سادات آرامی با عنوان دل شکسته ای که گرم شد.

حکایت دیدار از سید ابوالحسن مهدوی، دعا و توسل از قربانعلی دری نجف آبادی، دعای فرج دوای همه دردها که اختصاص دارد به گفتارهایی از آیت الله العظمی بهجت ، در آمدی بر تربیت نسل منتظر، تصویر اعراب و مسلمانان در کتاب های درسی غرب و وضعیت اینترنت در ایران از دیگر قسمت های این ماهنامه است.

ماهنامه موعود به مدیر مسئولی و سردبیری اسماعیل شفیعی سروستانی منتشر می شود.

علاقه مندان برای ارتباط با این ماهنامه می توانند مطالب و نظرات خود را به آدرس تهران – صندوق پستی 8347-14155 ارسال و یا با شماره تلفن 02166956167 تماس حاصل نمایند.