داخلی     خبر    
باحضور مسئولان و هنرمندان قم
مجتمع فرهنگی ـ هنری شهید کلهری افتتاح شد
  مجتمع فرهنگی ـ هنری سردار شهید کلهری صبح امروز با حضور مسولین استان و هنرمندان شهر قم افتتاح شد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب : 27844
مجتمع فرهنگی ـ هنری شهید کلهری افتتاح شد
به گزارش آینده روشن، در این مراسم که صبح امروز در قم انجام شد، استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فرماندهان سپاه منطقه قم به همراه خانواده شهید کلهری حضور داشتند. 

در ابتدای این مراسم محمد حسین استاد آقا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: تفاوت این افتتاح با سایر پروژه ها این است که این مجتمع با عطر جهاد و ایثار و شهادت آغاز به کار می کند.

وی افزود: امیدواریم این مجتمع بتواند فرهنگ ایثار و روحیه شهادت را در میان جوانان گسترش دهد و پایگاهی برای تمام اهل جبهه و جنگ و ایثارگران کشور باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: این مجتمع در زمینی بالغ بر 6 هزار متر مساحت و 9 هزار متر زیربنا دارای ویژگی های منحصر به فرد فرهنگی در سطح استان است.

وی عنوان کرد: این مجتمع دارای سالن های مختلف از جمله سالن نمایش، سالن بخش رصد خانه با تلسکوپ حرفه ای و بخش های فرهنگی و هنری و تفریحی دیگر است که با توجه به واقع شدن این مرکز در منطقه محروم قم می تواند کمک شایانی به رفع محرومیت فرهنگی در این شهر کند.

استاد خاطرنشان کرد: این پروژه از سال 74 تا مرداد سال 87 در اختیار سازمان مسکن و شهرسازی بود که از این تاریخ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان متکفل تکمیل این پروژه شد و در کمترین مدت ممکن آن را به پایان رساند.

پس از سخنان استاد آقا با حضور استاندار قم و تنی چند از مسئولین اجرایی و لشکری با اهدای لوح سپاس از حاج محمد تقی کلهری برادر سردار شهید مصطفی کلهری مهندس ابوطالبی رییس سازمان مسکن و شهرسازی قم و مهندس مهندس خالقی مدیر این پروژه تقدیر شد.

گفتنی است پیش از افتتاح رسمی این مجتمع دکتر محمد ناظمی اردکانی استاندار قم در سخنانی اجرای این پروژه را نمونه ای کامل از عزم دولت نهم برای توسعه فضاهای فرهنگی در سطح کشور خواند. 

بعد از سخنان وی مجتمع فرهنگی سردار شهید مصطفی کلهری با حضور استاندار قم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر بی ریا مشاور رییس جمهور، محمد حسین استاد آقا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سردار اکبر نوری فرمانده سپاه علی بن ابی طالب و تنی چند از مسئولین و هنرمندان استان رسما افتتاح شد.

مجتمع فرهنگی هنری سردار شهید مصطفی کلهری واقع در قم، خیابان انقلاب، جنب دبیرستان هدایتی سی متری شهید کلهری روبروی کوچه 22 می باشد.