داخلی     خبر     انديشه
آیت الله دکتر سیدمحمد حسینی قزوینی:
اتحاد شیعه و سنی بزرگترین دشمن وهابیت است
  آيت الله دكتر سيدمحمد حسينی قزوينی مؤسس و مدير مؤسسه تحقيقاتی حضرت ولی عصر(عج)، در نشست تخصصی گفتمان عقايد و انديشه در مورد فعاليت های تبليغی وهابيت عليه شيعه گفت: وهابيت بزرگترين دشمن خود را اتحاد ميان شيعه و سنی ميدانند و به هر صورتی كه شده سعی در جلوگيری از برقراری اين اتحاد را دارد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۲۲:۵۹
کد مطلب : 41244
آیت الله دکتر سیدمحمد حسینی قزوینی
آیت الله دکتر سیدمحمد حسینی قزوینی
به گزارش آینده روشن، وی در ادامه افزود: استفاده از ماهواره یکی دیگر از راهکارهای جدید وهابیت در تخریب چهره شیعه است؛ آمارها نشان میدهد که بیش از ۳۰۰ شبکه ماهواره ای در اختیار وهابیون است و این رسانه بزرگ به نوعی به عنوان کلیدی ترین وسیله تبلیغ وهابیت درآمده است.

مدیر سایت مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) ادامه داد: وهابیت از شبکه های ماهواره ای شیعه به مقدار زیادی وحشت دارد؛ این موضوع را میتوان از اظهارات خود وهابیون فهمید که بارهای بار گفته اند شبکه های ماهواره ای شیعه از بمب اتمی و هسته ای به مراتب خطرناک تر است.

آیت الله حسینی قزوینی در ادامه گفت: انتشار مطالب ضد شیعی از علمای شیعه و چاپ کتب ضد شیعی به نام علمای شیعه به همراه مخدوش ساختن چهره مراجع عظام تقلید از جمله فعالیت های دیگر وهابیت علیه شیعه است.

مؤسس و مدیر مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، با اشاره به این موضوع که بزرگترین دشمن در نظر وهابیت شیعه است، گفت: تربیت نیروهای شبه افکن، تکفیر شیعه و توسل به انتحار و سرمایه گذاری کلان فرهنگی بر ضد شیعه نیز از جمله اقدامات دیگری است که وهابیت، این فرقه شیطانی در دستور کار خود قرار داده تا بتواند شیعه را از جلوی راه خود کنار بزند.

وی افزود: یکی از بزرگترین وظایف و فعالیت های شبکه های سایبری وهابیت این است که در درجه اول چهره مراجع عظام شیعه را مخدوش کنند و پس ار این کار توسل به دروغ پردازی بر ضد شیعه از قول مراجع برای تاثیر گذاشتن بر روی کسانی که از مرجعیت جدا نمیشوند، است.

آیت الله حسینی قزوینی به طلاب وهابی اشاره کرد و گفت: در پاکستان حدود ۷ ملیون طلبه وهابیت تربیت شده اند که با عزیمت به کشورهای مختلف جهان و تبلیغ در بین شیعیان بتوانند شیعه را در بین مسلمانان و پیروان سایر ادیان تخریب کنند.

مدیر سایت مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) افزود: همچنین وهابیت در کشور افغانستان حدود ۱۱ هزار حوزه علمیه وهابی راه اندازی کرده و شروع به تربیت تعداد زیادی طلبه وهابی کرده است.
وی گفت: اینها تنها اقدامات وهابیت ضد شیعه نیست، وهابیت در ادامه این فعالیت ها در امارات هم اقدام به تاسیس مدرسه ای کرده که گنجایش ۱۲ هزار دانش آموز را دارد؛ بنیادی ترین هدف تاسیس این مدرسه در امارات تربیت طلاب ضد شیعه است.

مؤسس و مدیر مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، یادآور شد: وهابیت از این کارها اهداف زیادی را دنبال میکند، آنها با انجام این کارها سعی در سوء استفاده از کسانی را دارند که به راحتی به دام وهابیت گرفتار میشوند.

آیت الله حسینی قزوینی گفت: یکی دیگر از فعالیت های وهابیون ضد شیعیان سرمایه گذاری بسیار زیاد برای تبلیغ اهدافشان است، وهابیت با تبلیغ گسترده علیه شیعه سعی دارند که این مذهب را در به عنوان یکی از بدترین مذهب های دینی نشان بدهند.

وی در پایان اظهار کرد: اخبار بسیاری در اینباره نقل شده که عربستان ۳۰ درصد از کل درآمد نفتی خود را برای تقویت وهابیت هزینه کرده و ملیاردها دلار در این راه سرمایه گذاری داشته است.

انتهای پیام/ب/1/38