داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
سردار دکتر احمدی‌مقدم:
شرط عبور از تحریم‌ها، استحکام ساخت داخلی و اتکا به توان ظرفیت‌های داخلی است
  آینده روشن- عضو هیئت امنای موسسه آینده روشن گفت: شرط عبور از این مشکلات و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، استحکام ساخت داخلی بدون توجه به مسائل بیرون و اتکای به توان داخل است، همان‌طور که مقام معظم رهبری شعار امسال را رونق تولید داخلی گذاشتند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
به گزارش آینده روشن سردار دکتر احمدی مقدم در حاشیه تدریس آینده پژوهشی و مهدویت در سطح چهار مرکز تخصصی موعود حوزه علمیه قم با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری و گام دوم انقلاب به موقعیت ویژه ایران اشاره و اظهار کرد: ایران ظرفیت‌های بسیار بالایی را درزمینه پیشرفت داراست که شامل تعدد همسایگان، موقعیت مناسب، پیشینه تاریخی و داشتن بازارهای مختلف و ثروت‌های طبیعی و انسانی می‌باشد، این‌ها دستمایه‌های ایران برای پیشرفت است.

سردار احمدی مقدم موانع پیشرفت ایران را دو عامل معرفی کرد که اولین آن را، جبهه طاغوت، همان دشمن خارجی به رهبری آمریکا دانست و افزود: با همه کارشکنی‌های دشمنان از ابتدای انقلاب، ایران بازهم این مشکلات و کارشکنی‌ها را پشت سر گذاشته است.

 عضو هیئت امنای موسسه آینده روشن گفت: دومین مانع پیشرفت ایران، اتکا به خارج از کشور است. مسئولین ما نباید به وعده‌های دشمنان دل ببندند زیرا دشمنان وقتی موضوع برجام تمام شد موضوعات دیگر را نیز پیش کشیدند؛ این تجربه در پیشینهِ سیاست‌های آن‌ها مشهود است و این موضوع به تغییر سیاستمداران آمریکایی ربطی ندارد و هر یک با روش حود دشمنی با ما را ادامه خواهند داد.

دکتر احمدی‌مقدم درباره تحریم‌ها تصریح کرد: تحریم ابزاری برای دشمنان است برای رسیدن به هدف استفاده می‌کنند. ؛ ما باید بدانیم که این تحریم‌ها برای ما فرصت است تا به داخل اتکای بیشتری داشته باشیم.

فرمانده سابق نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: دشمنان در سال 97 می‌خواستند با فشار بر مردم، این نظام را براندازند اما نتوانستند و جریان برعکس شد که دلیل این مطلب مشارکت مردم در موضوع سیل‌های اخیر و حمایت از سپاه بود.

سردار احمدی مقدم گفت: ما به‌طورکلی آن جریان فکری که امام داشت که باید به قدرت از درون اتکا کنیم و اگر نقطه آسیب‌پذیری نداشته باشیم تهدید برای ما مفهومی ندارد.

عضو هیئت امنای موسسه آینده روشن افزود: امروزه متأسفانه همکاران اقتصادی ایران در مواجه با تحریم‌های امریکا با استفاده از اهرم قدرت که شامل تهدید، تطمیع و اجبار است مجبور شده‌اند از همکاری با ایران عقب بمانند، ما باید این را فرصت بدانیم.

دکتر احمدی مقدم تصریح کرد: ما نباید به خارج حتی اروپایی‌ها اتکا کنیم و نگاهمان باید به داخل باشد زیرا اروپایی‌ها نیز در دشمنی با انقلاب و نظام اسلامی با امریکا هم نظر هستند گرچه شاید منافعشان در رفتار با ما متفاوت باشد.

احمدی مقدم خاطر نشان کرد: شرط عبور از این مشکلات و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، استحکام ساخت داخلی بدون توجه به مسائل بیرون و اتکای به توان داخل است، همان‌طور که مقام معظم رهبری شعار امسال را رونق تولید داخلی گذاشتند.
انتهای پیام/ 141