داخلی     خبر     بین الملل
ناظران محافل سیاسی انتخابات بحرین را «صوری» عنوان کردند
  وب سایت خبری «الرایه» طی گزارش به واکنش ناظران محافل سیاسی درباره انتخابات بحرین پرداخت و تحریم انتخابات از سوی معارضان این کشور را نشانه آزاد نبودن آن دانست.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب : 74077
ناظران محافل سیاسی انتخابات بحرین را «صوری» عنوان کردند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، ناظران محافل سیاسی بر این باورند که انتخابات در بحرین در حالی برگزار شد که این کشور به مستعمره عربستان سعودی تبدیل شده است.

این وب سایت خبری در ادامه گزارش داد: دعوت معارضان بحرینی به تحریم انتخابات موجب شد تا نمایندگان پارلمان انگلیس اعلام کند که انتخابات در بحرین در سایه دعوت به تحریم از سوی معارضان هرگز انتخابات آزادی نخواهد به ویژه که منامه در حال سلب تابعیت از آنهاست.

الرایه ادامه داد: سرکوب معارضان بحرینی در سایه ادعای مقامات منامه درباره وجود دموکراسی در این کشور، موجب شد تا ناظران محافل سیاسی این انتخابات را یک انتخابات صوری عنوان کنند. همانطوری که معارضان بحرینی این انتخابات را نمایش و جشن خانوادگی از سوی خاندان حاکم قلمداد کردند.

گفتنی است که عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر به عنوان دو سازمان حقوق بشری جهانی انتخابات در بحرین را به دلیل دستگیری شمار زیادی از مخالفین و ممانعت از حضور جریان های معارض، انتخاباتی غیر آزاد اعلام کردند.

دخالت خارجی، ادعا و اتهامی است که رژیم آل خلیفه برای دستگیری مخالفین خود به کار می برد و این در حالی است که این کشور از ابتدای بروز بحران در سال ۲۰۱۱ میلادی توسط نظامیان و نیروهای امنیتی سعودی اشغال شده است .

بحرین از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ صحنه انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن دولتی منتخب و آزادی زندانیان سیاسی کشورشان هستند.