داخلی     خبر     بین الملل
عضو شورای مرکزی حزب الله:
پیروزی‌های جنوب سوریه معادلات منطقه را تغییر داد
  عضو مرکزی حزب الله با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش سوریه تاکید کرد که این پیروزی ها معادلات منطقه را تغییر داده و طرح دشمنان را ناکام گذاشت.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۲
کد مطلب : 69037
پیروزی‌های جنوب سوریه معادلات منطقه را تغییر داد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکرزی حزب الله در سخنانی با محکومیت دخالت آشکار عربستان سعودی در تشکیل دولت جدید تاکید کرد که این دخالت‌ها سبب بالارفتن توقع برخی گروه‌ها و افزایش سهم خواهی در دولت جدید شده است.

حجت الاسلام قاووق گفت: مطالبات بیگانگان مانند آمریکا و نیز برخی گروه‌های همسو با آنان در داخل کشور برای همه آشکار شده و تاخیر در تشکیل دولت جدید آسیب جدی به مصالح و منافع ملّی وارد خواهد ساخت.

وی افزود: اگر عربستان سعودی و مزدوران داخلی وابسته به استکبار گمان می‌کنند که با دخالت در تشکیل دولت و سهم خواهی از حاکمیت می‌توانند شکست سنگین خود در انتخابات پارلمانی را جبران کنند، سخت در اشتباهند.

عضو شورای مرکزی حزب الله با اشاره به تغییر معادلات سیاسی در منطقه و ناتوانی عربستان در تحمیل نظر به گروه‌های داخلی خاطر نشان کرد: پیروزی‌هایی که یکی پس از دیگر در جنوب سوریه به دست می‌آید، یک پیروزی استراتژیک سیاسی، نظامی و امنیتی و شکست سنگین برای عربستان، آمریکا و اسرائیل است.

حجت الاسلام قاووق اظهار داشت: پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت، تمام خطر قرمزهای اسرائیل و آمریکا را در نوردیده و اقتدار لبنان را در برابر خطرات تکفیری‌ها و اسرائیل افزایش داده است هماهنگونه که بهترین خدمت را به پرونده آوارگان سوری تقدیم کرده است.

وی با تشریح دستاوردهای اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی تغییر معادلات منطقه به سود حزب الله تصریح کرد: اسرائیل در جن ۳۳ روزه تمام توان نظامی و حمایت‌های سیاسی را برای شکستن اراده مقاومت به کار بست اما در پایان آنان شکست خوردند.

عضو ارشد حزب الله در پایان تاکید کرد: دشمنان با ایجاد بحران در سوریه درصدد تضعیف مقاومت در لبنان و سیطره بر آن و نیز پیشروی به سوی ایران بودند اما اکنون به اشتباه خود اقرار کردند. حزب اله با مشارکت در جنگ با تکفیریها تمام نقشه های دشمنان را ناکام گذاشتند.