داخلی     خبر     انديشه
سستی ایمان و عقیده، انسان را به سمت حرص و طمع سوق می دهد
  کارشناس معارفی حرم مطهر گفت: هر انسانی روزی مقدری دارد و با حرص و ولع نمی‌توان به بیشتر از آن دست‌یافت و اگر هم با روش‌های غیرشرعی مالی به دست بیاورد خیری در آن نیست و از بین خواهد رفت؛ چراکه رزق انسان‌ها قبل از تولدشان معلوم شده است و سستی ایمان و عقیده باعث می‌شود انسان به سمت حرص و طمع برود.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب : 73717
سستی ایمان و عقیده، انسان را به سمت حرص و طمع سوق می دهد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام مدرسی در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام گفت: این امام بزرگوار به مدت ۲۸ سال زندگی پربرکت داشتند که مدت ۶ سال از این زمان عهده‌دار منصب امامت بودند.

وی افزود: به خاطر از بین بردن حضرت مهدی (عج)، هر چه توانستند به امام حسن عسکری علیه‌السلام سخت گرفتند و ظلم و ستم نمودند تا مانع از تولد امام دوازدهم شوند اما اراده خداوند بر این تعلق گرفت که قائم آل محمد(ص) به دنیا بیایند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: خداوند اگر بخواهد بنده‌ای را از آسیب‌ها مصون بدارد در دامن خود ظالمان نگه می‌دارد و داستان فرعون و حضرت موسی علیه السلام نمونه بارز این مسئله است. مسئله امام زمان(عج) نمونه دیگری از قدرت خداوند است به‌گونه‌ای که حتی آثار حمل در حضرت نرجس خاتون ظاهر نگشته بود و دشمن نتوانست امام دوازدهم را از بین ببرد.

وی در ادامه یادآور شد: نور خدا خاموش شدنی نیست و امکان مبارزه به قدرت خداوند بر احدی وجود ندارد. خلفای بنی‌عباس بااینکه از امامان معصوم کرامت می‌دیدند اما درعین‌حال در حق آن‌ها ظلم و ستم می‌کردند؛ امروزه یاد و نام ائمه معصومین زنده مانده و خلفای ظالم تا ابد مورد لعن و نفرین انسان‌های تاریخ شده‌اند و آثاری از آن‌ها باقی نمانده است.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: در روایتی امام حسن عسکری علیه‌السلام خطاب به انسان‌ها می‌فرمایند که‌ای انسان، روزی تضمین‌شده و مقدر، تو را از عمل واجب بازندارد و مشغول نکند چراکه انسان حریص نمی‌تواند بیشتر از روزی مقدرش مالی به دست بیاورد.

وی در پایان تأکید کرد: هر انسانی روزی مقدری دارد و با حرص و ولع نمی‌توان به بیشتر از آن دست‌یافت و اگر هم با روش‌های غیرشرعی مالی به دست بیاورد خیری در آن نیست و از بین خواهد رفت؛ چراکه رزق انسان‌ها قبل از تولدشان معلوم شده است و سستی ایمان و عقیده باعث می‌شود انسان به سمت حرص و طمع برود.