داخلی     خبر     انديشه
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران اعلام کرد
راه‌اندازی پویش شاد کردن مردم در مسجد جمکران به‌مناسبت غدیر/ برپایی کاروان «از غدیر تا ظهور»
  آینده روشن - حجت‌الاسلام حسین‌آبادی با اعلام اجرای ویژه‌برنامه‌های مسجد مقدس جمکران با شعار «شهر الولایه؛ قربان، غدیر، مباهله» در دهه امامت و ولایت، گفت: کاروان «از غدیر تا ظهور» با پیش‌بینی حضور بیش از ۷۰ هزار نفر در روز عید راه‌اندازی می‌شود.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب : 76507
راه‌اندازی پویش شاد کردن مردم در مسجد جمکران به‌مناسبت غدیر/ برپایی کاروان «از غدیر تا ظهور»
به گزارش آینده روشن حجت الاسلام والمسلمین «یاسین حسین آبادی» در گفت وگو با خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان و در تشریح برنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: برنامه های این دهه در میعادگاه منتظران با شعار «شهر الولایه؛ قربان، غدیر، مباهله» اجرا می شود.

 

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: مقرر است در این پویش شادباش مردم را ترغیب کنیم که به مناسبت عیدالله الاکبر، عید غدیر خم هر کس متعهد شود یک یا چند نفر را شاد کند.

 

وی تصریح کرد: برنامه های مسجد مقدس جمکران از روز عید سعید قربان و با اقامه نماز عید به امامت حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی آغاز می شود و در طول دهه امامت و ولایت و تا عید غدیر در قالب های متنوع و ویژه گروه های مختلف اعم از کودک، نوجوان، جوان و خانواده ادامه می یابد و با همکاری نهادهایی همچون سازمان های اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی و بنیاد بین المللی غدیر ادامه می یابد.

 

حجت الاسلام حسین آبادی اضافه کرد: اوج برنامه های جمکران برای عید سعید غدیر، راه اندازی کاروان «از غدیر تا ظهور» با همراهی مراجع عظام تقلید و عموم عاشقان ولایت و منتظران در مسیر حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران با هدف تجدید عهد و بیعت با امام زمان(عج) است.

 

وی درباره میزان استقبال از این کاروان با توجه به تجربه سال های گذشته، اعلام کرد: با توجه به همزمانی عید سعید غدیر امسال با روز سه شنبه، پیش بینی می شود جمعیتی بالغ بر 70 هزار نفر کاروان «از غدیر تا ظهور» را در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) همراهی کنند تا نهایتاً به مسجد رسیده و دعای عهد در اجتماع بزرگ مردمی غدیر زمزمه شود.

 

حجت الاسلام حسین آبادی درباره برنامه اطعام غدیر در مسجد مقدس جمکران، اعلام کرد: میعادگاه منتظران طرح اطعام را به صورت معمول اجرا می کند در روز عید و در مسیر کاروان «از غدیر تا ظهور» ایستگاه های صلواتی فعال بوده و زائران را اطعام می کنند.

 

وی تاکید کرد: نمایشگاه سبک زندگی، موزه دین و دنیا، محراب اندیشه، مجموعه گل نرگس و مرکز مشاوره مسجد مقدس جمکران در ایام دهه امامت و ولایت به صورت ویژه به زائران خدمت رسانی می کنند.

 

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی ماه ذی الحجه جشن بزرگ مباهله برگزار و ویژه برنامه ای برای خانواده خادمان میعادگاه منتظران به مناسبت روز خانواده اجرا می شود.

 

 

 

 انتهای پیام/141