داخلی     خبر     بین الملل
مشاور اردوغان: در پرونده خاشقچی با کسی چانه نخواهیم زد
  مشاور رئیس جمهوری ترکیه گفت که عربستان سعودی تنها کشوری است که در قضیه ناپدید شدن رونامه‌نگار معروف سعودی دست دارد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : 72367
مشاور اردوغان: در پرونده خاشقچی با کسی چانه نخواهیم زد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، مشاور رئیس جمهوری ترکیه چهارشنبه شب اعلام کرد که کشورش برای کشف حقیقت در ارتباط با پرونده «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار و منتقد دولت سعودی همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

آقای «یاسین اوکتای»، مشاور رجب طیب اردوغان بار دیگر به مسئله ناپدید شدن خاشقچی در ترکیه واکنش نشان داد و گفت: «ما در کشف حقیقت پرونده خاشقچی هرگز با هیچ کسی مذاکره و با چانه زنی نخواهیم کرد؛ حتی اگر این کار هزینه زیادی برای ما داشته باشد».

به گزارش و‌بگاه خبری «الخلیج الجدید»، مشاور رئیس جمهوری ترکیه افزود: «معتقدیم که کشورهای دیگر در پرونده خاشقچی دخالتی نداشته‌اند ولی آنچه پیداست این است که عربستان سعودی تنها کشوری است که در این مسئله دست دارد».

این وبگاه به نقل از «منبعی اختصاصی» مدعی شد که تیمی که اقدام به اجرای عملیات «شکنجه و ترور» خاشقچی کرده است، از گردان «السیف الاجرب» وابسته به «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی است.

بر اساس این ادعا، بن سلمان خبره‌ترین افسران و افراد وابسته به خود در ارتش و وزارت کشور را برای این کار در نظر گرفته بود.

رسانه‌های ترکیه به نقل از منابع امنیتی این کشور طی دو روز گذشته اعلام کردند که ۱۵ نفر همزمان با حضور خاشقچی در کنسولگری سعودی، وارد استانبول شده و مستقیما به کنسولگری رفته‌اند.

جمال خاشقچی، ستون نویس سعودی روزنامه‌ واشنگتن پست سه‌شنبه گذشته (۱۰ مهر) برای ثبت طلاق و کارهای ازدواج مجدد خود به کنسولگری سعودی در شهر استانبول مراجعه می‌کندو بعد ار آن دیگر خبری از او نمی‌شود.

خدیجه چنگیز، نامزد او معتقد است خاشقچی از سوی سعودی‌ها ربوده شده است.