نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

همنشینی با خوبان انسان را عبد خدا می کند

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: انسان برای تبدیل شدن به عبد واقعی، باید با خوبان همنشین شود تا بتواند از طریق آن ها درون خود را آماده تبدیل شدن کند و خود را به کمال برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد شب گذشته در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت، با تبیین محبت واقعی انسان ها به خداوند و اهل‌بیت(ع) گفت: محبت واقعی نقطه اتصال انسان ها به خداوند و اهل‌بیت(ع) بوده و فاصله ها را کم می کند و این محبت سنخیت ایجاد کرده و ناپاکی ها را پاک و درون انسان را زلال و آماده پذیرش حقایق می کند.

وی افزود: انسان برای تبدیل شدن به عبد واقعی باید با خوبان همنشین شود تا بتواند از طریق آن ها درون خود را آماده تبدیل شدن کند و خود را به کمال برساند.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: محبت زلیخا به یوسف علیه السلام باعث شد که موحد و مومن شود و با توبه واقعی به همسری یوسف پیامبر درآید در حالیکه هیچ سنخیتی با پیامبر الهی نداشت اما این محبت واقعی و توبه حقیقی وی را به کمال رساند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: داشتن محبت نبی گرامی اسلام توسط اویس قرنی باعث شد این شخصیت محبوب خدا و پیامبر(ص) شود و تا جایی برسد که حضرت مشتاق دیدار اویس شود.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در ادامه گفت: سلمان فارسی نیز محبوب خدا و اهل‌بیت(ع) بود و به‌واسطه محبت واقعی به جایی می رسد که محرم اسرار و انیس نبی گرامی اسلام و حضرت علی علیه‌السلام می شود.

وی افزود: ابو حمزه ثمالی نیز نمونه دیگری از محبوبان هستند و آنقدر محبوب می شود که امام صادق علیه‌السلام مشتاق دیدار با ایشان می شوند و این همان مسئله ای است که اگر انسان خوب باشد امام معصوم به دنبال آن شخص می رود.

کارشناس معارفی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها تأکید کرد: هر کس دور امام حسین علیه‌السلام بگردد، محبوب خداوند و اهل‌بیت(ع) خواهد شد و یکی از همین محبوبان که در اوصافش در تمامی عالم طنین‌انداز است، حضرت عباس علیه‌السلام هست که به‌واسطه عشق و محبت امام حسین علیه‌السلام به مقام محبوبی دست‌یافته است.