داخلی     خبر     بین الملل
دبیر کل حزب الله یکه تازی می کند
«سید حسن نصرالله» محور توجه صهیونیستها و اعراب
  آینده روشن- پس از «جمال عبدالناصر»، «سید حسن نصرالله» نخستین رهبری عربی است که صهیونیست ها و عرب ها توجه ویژه ای به وی و سخنانش دارند.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷
کد مطلب : 75805
«سید حسن نصرالله» محور توجه صهیونیستها و اعراب
به گزارش آینده روشن مصاحبه سید« حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با شبکه المیادین در گفتگو سال، زلزله ای را در رژیم صهیونیستی ایجاد کرد، به طوری که این اظهارات توجه تحلیلگران و مفسران صهیونیستی را به خود جلب کرد و رسانه های صهیونیستی و عربی و جهان در اقدامی بی سابقه زمان ویژه ای را برای پوشش این سخنان درنظر گرفتند.

ساکنان رژیم صهیونیستی و رهبرانش مجبور شدند تا به مدت سه ساعت دربرابرصفحه تلویزیون سخنان نصرالله را دنبال کنند و کلمه به کلمه سخنان رهبر مقاومت را بشنوند.

 

حتی می توان گفت که سید حسن نصرالله، پس از «جمال عبدالله الناصر»، نخستین رهبر عربی است که اینگونه توجه صهیونیستها و عرب ها را به خود جلب کرده است. به طبع این مسئله به اعتبار وی و نقش رهبری و تاثیرش در حوادث برمی گردد. زیرا وی یکی از رهبران محور مقاومت است که در تحقق پیروزهای متوالی، تغییر معادله ها، توازن قوی در درگیری عربی - صهیونیستی و درگیری ضد استعماگران و گروههای تروریستی در سوریه موفق بوده است.

 

نصرالله با رهبری خود توانست شکست سنگینی به پروژه آمریکایی – اسرائیلی در سوریه وارد کند و فضای راهبردی جدیدی را در منطقه به نفع محور مقاومت ایجاد کند.

وی همچنین نفوذ استعماری آمریکا- غرب را تضعیف کرد و آمریکا مجبور به اتخاذ عقب گرد و فرار از سوریه از ترس جنگ فرسایشی طولانی مدت کرد که نمی توانست هزینه مادی آن را بدهد و پیروزی نیز محقق نشود. آمریکا همچنان از پیامدهای نتایج شکست خود در عراق و افغانستان که به گفته «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تریلیون ها دلار هزینه داشته است، رنج می برد.

 

در همین حال، سخنان سید حسن نصرالله بر پیروزی محور مقاومت در سوریه و شکست راهبرد رژیم صهیونیستی و همچنین بر آمادگی کامل مقاوومت برای هر جنگی که نتانیاهو در منطقه برپا کند، تاکید داشت.

سخنان نصرالله ثابت کرد که او در جنگ روانی استاد است و می داند چگونه به نقاط ضعف دشمن ضربه بزند و ساکنان رژیم صهیوینستی را ضد رهبرانشان تحریک کنند. زیرا زمانی که تلاش کردند به مردم دروغ بگویند و ادعا کنند پیروزهای وهمی را در عملیات«درع شمال»(سپر شمال) و حمله به سوریه به دست آوردند؛ اما با سخنان نصرالله مشخص شد که رهبران صهیونیست تنها تلاش می کردند که منافع خود را محقق کنند.

 

می توان گفت که صهیونیستها تلاش کردند تا اوهامی را در افکار عمومی صهیونیستی را ایجاد کنند که با سخنان سید نصرالله و پوشش رسانه ای استثنایی گسترده آن به نتایج معکوس منجر شد.

مشخص است که سخنان نصرالله نه تنها داخل رژیم صهیونیستی بلکه در جهان عرب نیز تاثیرگذار بوده است، به طوری که پس از شنیدن سخنان نصرالله، نگرانی نسبت به عدم توانایی ارتش صهیونیستی در جنگ آتی افزایش یافته است. زیرا نصرالله بر توانایی مقاومت برای حمله به فلسطین اشغالی از شمال به جنوب آن تاکید داشته است.

 

رهبری مقاومت توانست مردم عرب را بیدار کند و اعتمادشان را نسبت به توانایی مقاومت و محور مقاومت برای تحقق بیشتر پیروزها و آمادگی شان برای مقابله با جنگ با صهیونیستها را بالا ببرد.

پایان پیام/141