داخلی     خبر     بین الملل
علمای بحرین:
استعمار انگلیس در سرکوب ملت بحرین نقش دارد
  علمای بحرین با محکومیت حکم حبس دبیرکل جمعیت الوفاق تأکید کردند که انگلیس در سرکوب ملت بحرین نقش دارد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : 66049
استعمار انگلیس در سرکوب ملت بحرین نقش دارد
علمای بحرین با صدور پیامی، تأیید حکم 9 سال حبس شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی این کشور را محکوم کرده و حامیان نظام های دیکتاتوری به ویژه انگلیس را در سرکوب مردم همدست خواندند.

در این پیام آمده است: بهای آزادی را آزادگان ملت و امت در حالی که دستشان از سوی طاغوتگران و مفسدان مستبد زنجیر شده است، با خون خود پرداخت می کنند. آنان بها را با وجدانی آرام و مطمئن به پیروزی می پردازند تا مصالح همگان تأمین شود.

علمای بحرین افزودند: ملت بحرین با ایثار و و صداقت و همه ارزش های اخلاقی و انسانی به فداکاری مشغول هستند و بر خلاف بسیاری از ملت ها، رهبران انقلاب با صداقت و اخلاص در خط مقدم حضور یافته اند.

به گزارش اللؤلؤه، آنان با اشاره به آمادگی شیخ علی سلمان برای جانفشانی و فداکاری تصریح کرد: وی آماده است کوچکترین فرد خانواده خود را در راه اصلاح و پیشرفت و اعتلای وطن تقدیم کند و چنین احکام ظالمانه ای نمی تواند از عزم و اراده وی بکاهد. مردمی که زیر دست شیخ علی سلمان و سایر علما و رهبران انقلاب تربیت شده اند به هیچ وجه از مطالبات عادلانه خود کوتاه نمی آیند.

در ادامه این پیام آمده است: این حکم به معنای حبس فعالیت سیاسی مخالف و محکومیت صلح طلبی و ملی گرایی است و نظام های حامی دیکتاتوری به ویژه استعمار انگلیسی را عامل گزینه امنیتی و سرکوب ملت و حقوق بشر و ظلم و ستم طایفه ای می دانیم. به نظام بحرین یادآور می شویم که یاری طلبی از بیگانگان نمی تواند کشور را بسازد.
خبرنگار:محمدرضا جایروند