داخلی     خبر     انديشه
مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز:
فضای دانشجویی انحصاری نیست
  مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: فضای دانشجویی انحصاری نیست و با فضای انحصارگرایانه و مطلق‌گرایی مخالفیم.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب : 74509
فضای دانشجویی انحصاری نیست
به گزارش آینده روشن حجت‌الاسلام سعید اسمعلی‌پور در نشست با اعضای کانون فیلم و تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، اظهار کرد: هنر هدف نیست، هنر وسیله تعالی برای حل مشکلات است و کار هنری باید به سمت تعالی و رضای خدا باشد.

وی افزود: با فضای انحصارگرایانه و مطلق‌گرایی مخالفیم، از این رو کانون‌های مختلفی همچون کانون مهدویت، کانون رضوی، کانون شمیم بصیرت، تأسیس کردیم تا همه دانشجویان بتوانند در کنار درس، فعالیت‌های اجتماعی انجام بدهند و در این فعالیت‌ها مشارکت داشته باشند.

حجت‌الاسلام امیر ابراهیم‌زاده، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان نیز در ادامه گفت: زبان هنر بهترین وسیله برای انتقال اندیشه بوده  و کار هنری به همان مقدار که اثرگذاری دارد، مسئولیت انجام آن نیز سنگین‌تر است.

وی افزود: امروز عصر هنر، عصر رسانه، عصر انفجار اطلاعات، عصر اینترنت و ماهواره است و در مقابل هجمه‌هایی که دیگران به دین و آیین و رسومات ما وارد می‌کنند، هنرمندان باید هنر دینی و انقلابی را رواج دهند.

وی با بیان اینکه آثار هنری باید حمایت مادی و معنوی شوند، خاطرنشان کرد: با ارائه آثار ارزشی هم دین و هم زیبایی دین را بیان کنید و انجام چنین فعالیت‌هایی، حمایت‌های مادی و معنوی همچون اختصاص بودجه کافی و فضای مناسب را می‌طلبد.

انتهای پیام