داخلی     خبر     بین الملل
عضو مجلس اعلای امور اسلامی مصر:
کسی که گفته مفتی نماینده خداست باید ممنوع المنبر شود
  شیخ خالد الجندی در اعتراض به سخن استاد الازهر که گفته بود مفتی نماینده خداوند است گفت: کسی که چنین سخنی گفته صلاحیت منبر رفتن ندارد و نباید برای مردم سخن بگوید.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : 68939
کسی که گفته مفتی نماینده خداست باید ممنوع المنبر شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، چندی پیش دکتر محمد الازهری از اساتید دانشگاه الازهر گفته بود که خداوند نمایندگانی دارد و مفتی ها نمایندگان خداوند هستند.

اما شیخ خالد الجندی عضو مجلس اعلای امور اسلامی مصر در اعتراض به این اظهار نظر استاد الازهر، گفت: کسی که چنین سخنی گفته صلاحیت منبر رفتن ندارد و نباید برای مردم سخن بگوید.

جندی در ادامه از وزیر اوقاف خواست این استاد را ممنوع المنبر کند، زیرا ادعا کرده خدای متعال نمایندگانی دارد و این گونه سخن گفتن عادت گروه های تروریستی و تکفیری است که توطئه ها و اهداف پلید خود را به خدا نسبت می دهند تا جوانان را فریب دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده کنند.

وی افزود: السیسی رئیس جمهور مصر به دنبال اصلاح گفتمان دینی مصر است و اکنون وزیر اوقاف مصر نیروهایی دارد که بر روی منبر رفته و انسان ها را نمایندگان خداوند بر روی زمین معرفی می کنند و چنین گفتمانی سودی برای مردم ندارد.