داخلی     خبر     انديشه
مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان رضوی اعلام کرد
برگزاری اجتماع عظیم منتظران در مشهد مقدس به مناسبت نیمه شعبان
  آینده روشن- حجت الاسلام موسوی نسب با اعلام برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان رضوی ویژه دهه مهدویت، گفت: برگزاری اجتماع عظیم منتظران در مسیر منتهی به حرم امام رضا(ع) و احیای باشکوه شب نیمه شعبان از مهمترین این برنامه ها است.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۶
کد مطلب : 76129
برگزاری اجتماع عظیم منتظران در مشهد مقدس به مناسبت نیمه شعبان
به گزارش آینده روشن حجت الاسلام «سید جعفر موسوی نسب» با بیان اینکه ایام نیمه شعبان و دهه مهدویت فرصت مناسبی جهت تجدید عهد و پیمان با امام زمان(عج) و نواب عام آن حضرت(عج) است، اظهار کرد: در تببین معارف مهدویت، زمینه سازی ظهور امام عصر(عج) و یادآوری وظایف منتظران در عصر غیبت و خصوصا در بین نسل نو، ایام نیمه شعبان فرصتی مناسب است که بتوانیم از ظرفیت های مختلف در عرصه رسانه های تبلیغی، خطبا، ائمه جمعه و جماعات استفاده کنیم.


مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان رضوی اضافه کرد: ما  در استان خراسان رضوی برنامه ریزی های متعددی ویژه ایام دهه مهدویت داریم که از جمله آنها می توان به اجتماع عظیم منتظران در صبح نیمه شعبان از میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی اشاره داشت، ضمن اینکه اجتماع مذکور در سایر شهرهای استان نیز برگزار می شود.

 

وی تصریح کرد: همچنین برگزاری مراسم شب احیای نیمه شعبان و اعمال ویژه این شب که در روایات آمده است از جمله دیگر فعالیت هایی است که برگزار می شود، از سوی دیگر اعزام کارشناسان مهدوی به مساجد، مدارس، دانشگاه ها، هیئات مذهبی، نهادها، سازمان ها و ارگان های دولتی، برگزاری نمایشگاه محصولات مهدوی از دیگر برنامه های ما در ایام نیمه شعبان به شمار می آید.

 

وی با بیان اینکه در راستای بزرگداشت جشن نیمه شعبان سلسله برنامه هایی ویژه دانش آموزان در مدارس در نظر گرفته شده است، گفت: این فعالیت ها به منظور معرفت افزایی مهدوی در میان نسل جدید صورت می گیرد، حتی برای مهدکودک ها نیز برنامه ریزی کرده ایم.

 

حجت الاسلام موسوی نسب خاطرنشان کرد: بنا داریم برنامه های مهدوی که امسال برگزار می شود تا نیمه شعبان سال آینده استمرار داشته باشد تا روحیه اخلاق مهدوی، روحیه منتظران واقعی، تا سال آینده در وجودمان نهادینه شده و منحصر به این ایام نباشد، بنابراین نیاز است که جامعه هر روز با معارف مهدوی آشناتر شود و بتوانیم به سوی آن آرمان شهر مهدوی حرکت کنیم.

پایان پیام/