داخلی     خبر     انديشه
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
تحریم در عرصه فرهنگ کارساز نخواهد بود
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تحریم این وزارتخانه از سوی غرب و آمریکا معنا ندارد، گفت: این روند کارساز نبوده و ما با جدیت تمام به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهیم.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب : 56086
دکتر سید محمد حسینی
دکتر سید محمد حسینی
به گزارش آینده روشن، دکتر سید محمد حسینی در حاشیه اختتامیه بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در جمع خبرنگاران در مورد تحریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی آمریکا و غرب گفت: قبلا هم اتحادیه اروپا افراد را به نام تحریم کرده بود و نام وزیر ارشاد هم در آن فهرست قرار داشت، این موارد بیشتر تبلیغات است و مصرف داخلی برای غربی ها دارد اما خوشبختانه تاثیری در فعالیت های ما نخواهد داشت.

عضو کابینه دولت دهم افزود: ما رابطه بسیار خوبی با کشورهای مختلف داریم، حتی کشورهایی که از جهت سیاسی رابطه دوستانه ای با آنها نداریم علاقه مند به فرهنگ و هنر ما هستند و در هفته های فرهنگی قطعا از آنها دعوت خواهیم کرد.

حسینی تصریح کرد که با وجود تحریم های اعمال شده برنامه های این وزارتخانه اعم از جشنواره ها و همایش ها با استقبال خوبی مواجه می شوند، البته در برخی موارد با محدودیت های مالی مواجه هستیم و نمی توانیم تعداد بیشتری را برای حضور در این برنامه ها دعوت کنیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سکه از جوایز ادبی همچون جایزه جلال آل احمد حذف نخواه شد، گفت: اگر جایزه جلال آل احمد برنده داشته باشد ۱۱۰ سکه را اهدا خواهیم کرد.

وی یادآورشد: کتاب سال را نیز به همان صورت گذشته برگزار می کنیم، البته برخی از دوستان نیز می خواستند جشنواره پروین اعتصامی را به دلیل برخی محدودیت ها برگزار نکنند، اما این برنامه هم با اهدا کمک برگزار خواهد شد.

نایب رییس شورای عالی سینما در
اگر جایزه جلال آل احمد برنده داشته باشد ۱۱۰ سکه را اهدا خواهیم کرد
پاسخ به پرسشی در مورد تولید فیلم های که در مرحله ساخت دچار مشکل می شوند و این روزها تعدادشان افزایش پیدا کرده است و ˈآیینه شمعدانˈ جدیدترین آن است، اظهار داشت: این فیلم هنوز به مرحله اکران نرسیده و کامل نشده است که در مرحله ساخت با مشکل مواجه شود، اگر ضوابط و چارچوب ها رعایت نشود طبیعی است اینگونه مشکلات به وجود می آید.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی درمورد برگزار نکردن نمایشگاه تخصصی کتاب های دانشگاهی به دلیل حمایت نکردن وزارت ارشاد توضیح داد: بنای ما بر حمایت است، افراد باید پیگیر باشند، ممکن است این نمایشگاه با تاخیر برگزار شود.

حسینی در مورد گلایه ناشران از مشکلات اقتصادی و اینکه وزارت ارشاد چه خواهد کرد، گفت: ناشران به جد در حال فعالیت هستند، آماری نشان از روند مثبت این فعالیت در هفت ماهه نخست سال دارد ، درصد خیلی کمی کاهش در عناوین و شمارگان کتاب داشتیم، ولی این کاهش محسوس نیست و با روندی که داریم تعداد کتاب هایی که امسال چاپ می شود قابل توجه خواهد بود؛ ما هم تمام توان خود را به کار می گیریم که حمایت های لازم را انجام دهیم.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی درپاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد نبود ثبات لازم در بازار کاغذ با وجود ورود چند محموله گفت: التهاباتی که بازار کاغذ با آن مواجه بود تا حدی کم شده، ما حمایت خود را ادامه می دهیم و واردات در حال انجام است و امیدواریم این التهابات اثرخود را بر بازار بگذارد. 

آیین اختتامیه هفته کتاب شنبه شب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری در پژوهشکده فرهنگ ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار شد.

انتهای پیام /گ/0/