داخلی     خبر     انديشه
فرهنگ مهدویت، خنثی کننده توطئه فرهنگی دشمن است
  یزد - ایرنا - یزد - ایرنا - رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: فرهنگ مهدویت با فعالیت فرهنگیان و کادر مدارس باید در بین دانش آموزان روز به روز گسترش یابد که انجام آن موجب خنثی شدن توطئه های فرهنگی دشمن است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
کد مطلب : 73546
فرهنگ مهدویت، خنثی کننده توطئه فرهنگی دشمن است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محسن قرائتی در همایش جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان طرح مهدوی مدارس یزد که در سالن غدیر این شهرستان برگزار شد افزود: فرهنگ مهدویت همان ایمان، اخلاص، تلاش، ایثار و خدمت به جامعه اسلامی است.
وی ادامه داد: برنامه های فرهنگی و هنری در مدارس با همکاری تمام دست اندرکاران تعلیم و تربیت باید در راستای معرفی ارزش های دینی و انقلابی و تبیین فلسفه انتظار و منتظر واقعی باشد.
این مسئول تصریح کرد: یک دانش آموز مومن باید بر اساس آموزه های دینی، امام زمان(عج) خود را خوب بشناسد و در مسیر تحقق اهداف مقدس ائمه اطهار (ع) حرکت کند.
قرائتی بیان داشت: شناخت ائمه هدی (ع) و حرکت در مسیر آنها، راه واقعی عزت و سعادت است و مدارس مکان خوبی برای تربیت دینی نسل جوان محسوب می شود.
همچنین معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش یزد گفت: برنامه های فرهنگی زیادی در مدارس با همکاری دانش آموزان و پیگیری مربیان پرورشی برای گسترش فرهنگ مهدوی انجام می شود.
علی سرداری اردکانی افزود: آشنایی نسل جوان با دین، زندگی و شخصیت امامان معصوم (ع)، به خصوص امام زمان (عج) و همچنین معارف دینی، موجب خنثی شدن توطئه های دشمنان علیه نسل جوان است.
وی تصریح کرد: تربیت مهدوی دانش آموزان محور فعالیت های تربیتی مدارس است که سالانه در جریان برنامه های متنوع انجام می گیرد و نفرات برتر تجلیل می شوند.
این همایش با حضور ۸۰۰ نفر از مربیان، فرهنگیان و دانش آموزان در مجتمع غدیر یزد برگزار شد.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت، ۲۵۰ هزار دانش آموز دارد که در هزار و ۸۰۰ مدرسه تحصیل می کنند.