داخلی     خبر     انديشه
دبیر جشنواره ملی مهدویت:
انتظار، واکنش اعتراضی و فعالانه منتظران به وضع موجود جهان است
  آینده روشن- رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم انتظار را واکنشی فعالانه و اعتراضی به وضع موجود در جهان دانست و بر لزوم تلاش در عرصه تحقق انتظار حقیقی تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : 76048
انتظار، واکنش اعتراضی و فعالانه منتظران به وضع موجود جهان است
به گزارش آینده روشن محمد حیدری عصر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مهدویت عنوان کرد: در موضوع مهدویت چندین جشنواره با عناوین مختلف توسط جهاد دانشگاهی استان تهران برگزار شد، ولی با توجه به قابلیت‌های استان قم بنا شد نخستین جشنواره ملی مهدویت توسط جهاد دانشگاهی استان قم برگزار شود.

رئیس جهادددانشگاهی واحد افزود: کلمه انتظار در خود یک مفهوم اعتراضی دارد و به معنی رسیدن به نقطه مطلوب است؛ در گذشته برای رسیدن به یک حکومت دینی موضوع انتظار مطرح می‌شد؛ اکنون نیز با وجود حکومت اسلامی، برای رسیدن به یک کمال مطلوب باید منتظر ظهور حضرت حجت(عج) بود.

دبیر جشنواره ملی مهدویت بیان کرد: در حال حاضر به دلیل گسترش رسانه‌ها و فضای مجازی، شبهات در خصوص مهدویت به طور گسترده‌ای در حال انتشار است و باید این شبهات توسط کارشناسان و متخصصان پاسخ داده شود.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی قم به منظور ترویج فرهنگ مهدویت و پاسخگویی به شبهات موجود در حوزه مهدویت، برگزاری جشنواره ملی مهدویت را متقبل شد.

حیدری تصریح کرد: در حاشیه برگزاری این جشنواره، 17کارگاه و نشست‌های تخصصی متعددی برگزار شد؛ همچنین طبق فراخوانی که در کل کشور صورت گرفت، 1245 اثر در 4بخش اصلی و محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با داوری های صورت گرفته، 57 اثر به عنوان آثار برتر مشخص شد.

وی با ذکر این مطلب که تمامی مسئولین و دستگاه‌های استان قم جهت برگزاری این جشنواره مساعدت کردند، عنوان کرد: این رویکرد مثبت به دلیل اعتقادی است که به موضوع مهدویت وجود دارد.

گفتنی است، اختتامیه نخستین جشنواره ملی مهدویت، عصر امروز در دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد و طی این مراسم از 57اثر برگزیده تجلیل شد.

انتهای پیام/141