داخلی     خبر     انديشه
به همت مرکز تخصصی مهدویت؛
«عبور از تاریكی غیبت» با دعای حضرت حجت(عج)
  معاون پژوهش مركز تخصصی مهدویت گفت: كتاب «عبور از تاریكی غیبت» شرح دعای زمان غیبت، به همت گروه ادعیه و زیارات این مركز در شرح دعای زمان غیبت تدوین شده است.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب : 66328
«عبور از تاریكی غیبت» با دعای حضرت حجت(عج)
به نقل از روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین مهدی یوسفیان آرانی گفت: بایستگی تحقیق پیرامون ادعیه و زیارات مهدوی و معارف عمیق آن بر كسی پوشیده نیست.

وی افزود: معصومین(ع) در زمان غیبت، پناهگاه دعا را به ما نشان داده و راه ارتباط معنوی با امام عصر(عج) را معرفت‎‌افزایی با دعا معرفی نموده‌اند و راه دستیابی به این پناهگاه امن، پرداختن به معارف ژرف دعا و زیارات است.

معاون پژوهش مركز تخصصی مهدویت تصریح کرد: ادعیه و زیارات مهدوی آنچنان نورانیتی دارد كه فطرت‌ها را بیدار کرده، به جان انسان های تشنه می‌نشیند و انسان را به جایگاه اصلی خود هدایت می‌كند و جامعه انسانی در اثر پیوند با ادعیه ماثوره، شیفته‌ كلام اهل بیت(ع) شده و از ایشان تبعییت می‌كنند.

وی ادامه داد: كتاب "شرح دعای غیبت" به همت گروه ادعیه و زیارات مركز تخصصی مهدویت در شرح دعای زمان غیبت تدوین شده است و این دعا منسوب به حضرت مهدی(عج) و توسط نائب اول به ما رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفیان اظهار کرد: سید ابن طاووس توصیه می‌كند خواندن دعای زمان غیبت در عصر جمعه ترك نشود و این دعا از محتوای بسیار عالی و بلندی برخوردار است.

وی با بیان اینكه موضوعاتی نظیر معرفت‌افزایی و ولایت مداری در این دعا مطرح شده گفت: بهترین راهكار برون رفت از آسیب‌های زمان غیبت، ثبات قدم و اطاعت پذیری معرفی شده است و مركز تخصصی مهدویت در راستای اهداف پژوهشی خود این كتاب را به جامعه علمی و همه علاقه‌مندان به مطالعه در عرصه معارف مهدوی تقدیم می‌كند.

معاون پژوهش مركز تخصصی مهدویت خاطرنشان كرد: بر خود لازم می‌دانم از جناب حجت الاسلام ربانی مدیر «گروه ادعیه و زیارات» كه در تدوین این كتاب نقش اساسی داشته و زحمت فراوانی كشیده‌اند، كمال تشكر را به عمل آورده و از حجج اسلام زهیر دهقانی، حسن محمودی، سید جواد زهرا‌پور، مقداد براتی و یوسف محمودی كه در سامان‌یابی این پژوهش سهیم بوده‌اند، تقدیر كنم.

وی با بیان اینكه امید آن داریم تا انتشار این كتاب مورد رضایت امام مهدی(عج) قرار گیرد و برای همه شیفتگان و طالبان معارف دینی مفید واقع شود، تصریح كرد: از حجت الاسلام والمسلمین كلباسی، مدیر مركز تخصصی مهدویت كه بستر این پژوهش را فراهم آورده، مراتب تشكر و امتنان فراوان خویش را ابراز می کنم.

گفتنی است، علاقه مندان جهت تهیه كتاب در قم می توانند به نشانی خیابان شهدا، كوچه آمار، بن بست شهید علیان، پلاك 26 و در تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان ایتالیا پلاك 98 مراجعه كنند.