داخلی     خبر     انديشه
پژوهشگر مهدویت:
اگر مهدویت را از انقلاب اسلامی جدا کنیم چیزی به نام انقلاب نمی‌ماند
  آینده روشن - پژوهشگر برتر در زمینه مهدویت گفت: اگر مهدویت را از انقلاب اسلامی جدا کنیم چیزی به نام انقلاب اسلامی نمی‌ماند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب : 75832
اگر مهدویت را از انقلاب اسلامی جدا کنیم چیزی به نام انقلاب  نمی‌ماند
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام «حسن ملایی» در نخستین اجلاسیه مهدویت و انقلاب اسلامی که امروز (پنجشنبه 11 بهمن ماه) در مجتمع آموزشی یاوران مهدی(ع) برگزار شد، مطرح شدن نام حضرت زهرا(س) و امام زمان(ع) را از ویژگی های انقلاب اسلامی توصیف کرد که در طول انقلاب بیش از سایر معارف اسلامی تکرار شده اند.


این پژوهشگر افزود: مهدویت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی یک آرمان کلان است. مهدویت، آرمان کلان انقلاب به شمار می آید و همه برنامه های کلان کشور باید در مسیر این آرمان قرار داشته باشد.


وی انقلاب اسلامی را زمینه سازی حاکمیت دین خدا توصیف کرد و اظهار داشت: این یک آرمان بزرگی است که اگر مهدویت را از انقلاب اسلامی جدا کنند چیزی به نام انقلاب اسلامی وجود نخواهد داشت.


نویسنده مقاله «کلان آرمان های انقلاب اسلامی و الزامات آن از منظر امام خامنه ای» که به عنوان پژوهشگر برتر مهدویت برگزیده شده است، ادامه داد: رغبت عمومی از شرایط زمینه ساز حکومت حضرت ولیعصر(عج) محسوب می شود.


وی تأکید کرد که تمدن نوین اسلامی با همه زیرشاخه هایی که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تاکید کردند، تمدنی است که به دنبال زمینه سازی ظهور است.


ملایی خاطرنشان ساخت: توجه دائمی همه مردم و مسئولان به حضرت مهدی(عج) و مباحث مهدویت، تلاش عملی برای تشکیل حکومت اسلامی، حاکمیت اخلاق در مردم و مسئولان، محوریت انتظار در سبک زندگی مردم و کارگزاران، عدالت گستری در همه سطوح، تبلیغ مهدویت در داخل و خارج کشور و تربیت انسان های تراز انقلاب اسلامی از جمله الزام های تحقق زمینه سازی ظهور است.


وی با انتقاد از سخنان برخی مسئولان گفت: تصدی مسئولیت برای کسانی که نسبت به آرمان های انقلاب و نظام به ویژه آرمان مهدویت و زمینه سازی ظهور بی تفاوت باشند، شرعا حرام است.


این پژوهشگر، تربیت نیروی انسانی صالح را مهمترین کار انقلاب اسلامی دانست و افزود: اگر از ابتدای انقلاب به تربیت نیروی صالح در تراز انقلاب توجه شده بود امروز دچار کمبود نیروی انسانی تراز انقلاب نبودیم. در این مسیر باید از ظرفیت جوانان توجه شود.

پایان پیام/141