داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
کمیته مشترک علمی برگزار شد؛
دیدار مسؤولان مؤسسه آینده روشن و معاون پژوهش دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی
  مسؤولان آینده روشن با حضور در دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، با آقای دکتر عباس احمدوند، معاون پژوهش این دانشکده دیدار و گفت‌وگو کردند.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب : 67093
دیدار مسؤولان مؤسسه آینده روشن و معاون پژوهش دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی
به گزارش روابط عمومی مؤسسه آینده روشن، مسؤولان آینده روشن با حضور در دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، با آقای دکتر عباس احمدوند، معاون پژوهش این دانشکده دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین لاری، قائم‌مقام مؤسسه آینده روشن در ابتدای این دیدار، درباره تایخچه مؤسسه و فعالیت‌های علمی آن از جمله مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی، خبرگزاری مهدویت، مرکز تخصصی موعود و همایش بین‌المللی دکترین مهدویت گزارشی ارائه داد.

دکتر احمدوند ضمن عرض خیرمقدم از مسؤولان آینده روشن و قدردانی از زحمات زیاد این پژوهشکده، با بیان این‌که بسیاری از اعضای هیأت‌علمی ما از روحانیون هستند و در واقع دانشکده الهیات و ادیان بخشی از حوزه علمیه است، اظهار داشت: مؤسسه شما یک مجموعه خیلی خوب و منظمی است که در یک موضوع معین فعالیت می‌کند و باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه دانشکده الهیات و ادیان، گفت: دانشگاه شهید بهشتی در جهت جامعیت خود و گسترش مباحث علوم انسانی، از سال 86 دانشکده الهیات و ادیان را تأسیس کرد. در دانشکده پنج گروه آموزشی داریم و یک مرکز تحقیقات و توسعه وقف که اختصاصا درباره وقف فعالیت می‌کند.

احمدوند با اشاره به همایش‌های متعدد برگزارشده با رویکرد علمی و بین المللی، خاطرنشان کرد: تاکنون تفاهم‌نامه‌های همکاری خیلی خوبی با دانشگاه‌ها و مراکز بین‌المللی داریم. اخیرا نیز آقای اعرافی دستور دادند و تفاهم‌نامه مفصلی را با المصطفی منعقد کردیم.

وی درباره مجلات علمی دانشکده ابراز داشت: مجله علمی پژوهشیِ آینه معرفت بیشتر در زمینه فلسفه و کلام فعالیت دارد. دو مجله دیگر نیز به زودی راه‌اندازی خواهد شد؛ یک، مجله «آفاق و عرفان» که متعلق به گروه ادیان و عرفان دانشکده است و دیگری «پژوهش‌نامه تاریخ تشیع» که با تفاهم با انجمن ایرانی تاریخ اسلام راه‌اندازی شده است؛ این مجله شاید یکی از معدود مجلات تخصصی با رویکرد فرهنگ و معارف شیعه باشد.

گفتنی است در ادامه این جلسه، مسئولان مؤسسه آینده روشن درباره نحوه همکاری علمی همایش بین‌المللی دکترین مهدویت، با دکتر احمدوند به بحث و گفت‌وگو پرداختند.