داخلی     خبر     انديشه
«داستان‌هایی از امام زمان(عج)» به چاپ یازدهم رسید
  کتاب «داستان‌هایی از امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)» به قلم حسن ارشاد و به همت انتشارات کتاب جمکران به چاپ یازدهم رسید.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب : 66463
«داستان‌هایی از امام زمان(عج)» به چاپ یازدهم رسید
به نقل از مسجد مقدس جمکران، «داستان‌هایی از امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)» نام کتابی است که با موضوع ۱۳۹ داستان از کتاب «بحارالانوار» توسط حسن ارشاد تالیف شده و به دلیل استقبال علاقه‌مندان به فرهنگ مهدویت به همت انتشارات کتاب جمکران در نوبت یازدهم تجدید چاپ‌شده است.

مؤلف این کتاب با هدف ترویج فرهنگ مهدویت و نشر معارف امام زمان (علیه‌السلام) اقدام به جمع‌آوری و ترجمه ۱۳۹ داستان از جلدهای ۵۱ و ۵۲ و ۵۳ کتاب گران‌سنگ بحارالانوار که به آن حضرت(عج)، اختصاص دارد، کرده است.

این کتاب خواندنی با قیمت ۱۷۵۰۰ تومان در ۳۵۰ صفحه در کتاب‌فروشی‌های واقع در مسجد مقدس جمکران و تمامی فروشگاه‌های پاتوق کتاب در سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرار گرفته است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: چرا او قائم آل محمد (صل الله علیه وآله) نامیده شد؟! ابوحمزه ثمالی می‌گوید: از حضرت امام محمدباقر(علیه‌السلام) پرسیدم: ای فرزند رسول خدا! مگر شما ائمه! همه قائم به‌حق نیستید؟ فرمود:بلی!. عرض کردم: پس چرا فقط امام زمان علیه‌السلام قائم نامیده شده است؟
حضرت(ع) فرمودند: هنگامی‌که جدم حسین بن علی علیهم السّلام به شهادت رسید، فرشتگان آسمان به درگاه خداوند متعال نالیدند و گریستند و عرض کردند: پروردگارا! آیا کسی را که برگزیده‌ترین خلق تو را به قتل رسانده است به حال خود وامی گذاری؟
خداوند متعال به آن‌ها وحی فرستاد: آرام گیرید! به عزت و جلالم سوگند! از آن‌ها انتقام خواهم کشید، هرچند بعد از گذشت زمانی باشد. آنگاه پرده حجاب را کنار زده و فرزندان حسین علیه‌السلام را که وارثان امامت بودند، به آن‌ها نشان داد. ملائکه از دیدن این صحنه بسیار مسرور شدند.
یکی از آن‌ها در حال قیام نماز می‌خواند. حق‌تعالی فرمود: «به ‌وسیله‌ی این قائم از آن‌ها انتقام خواهم گرفت.»