داخلی     خبر     بین الملل
برای نخستین بار در ماههای اخیر؛
13 داعشی در عراق به دار مجازات آویخته شدند
  13 عضو گروهک تروریستی تکفیری داعش که در حق آنان حکم قطعی اعدام صادر شده بود، به دار مجازات آویخته شدند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب : 68803
13 داعشی در عراق به دار مجازات آویخته شدند
13 داعشی در عراق به دار مجازات آویخته شدند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن، دفتر 'حیدرالعبادی' نخست وزیر عراق در اطلاعیه ای اعلام کرد اجرای این احکام روز پنجشنبه و درپی دستور نخست وزیر مبنی بر اجرای فوری احکام قطعی اعدام تروریست ها انجام شد.
حیدرالعبادی روز پنجشنبه و در پی جنایت اخیر گروهک تروریستی تفکیری داعش در اعدام و مثله کردن چند غیر نظامی عراقی، دستور اجرای فوری احکام قطعی اعدام محکومان داعشی را صادر کرده بود.
العبادی در دستورالعملی خواستار اجرای فوری 'قصاص عادلانه' تروریست هایی شد که پیش تر دادگاه در حق آنان 'حکم اعدام قطعی' صادر کرده بود.

گفتنی است دادگاه های عراق هر از چندی احکام اعدام علیه تروریست های داعشی عراقی یا اتباع خارجی صادر می کنند اما این احکام به ندرت به مرحله اجرا می رسد.

روند قطعی شدن حکم اعدام در عراق پیچیده و طولانی است و پس از صدور آن از سوی دادگاه بدوی و تایید آن در دادگاه تجدیدنظر، توسط کمیته های تخصصی در شورای عالی قضایی بررسی و در صورت تایید به ریاست جمهوری ارسال می شود و پس از امضای رییس جمهوری، وارد مرحله اجرا می گردد.
گفتنی است گروه تروریستی داعش یکشنبه هفته گذشته (17 ژوئن /27 خرداد) با ایجاد یک ایست بازرسی کاذب در منطقه ارتفاعات حمرین در جاده حدفاصل بغداد به کرکوک، 6 راننده کامیون را ربود.

این گروه تروریستی چند روز بعد با انتشار ویدئویی از دولت عراق خواست تا در ازای آنچه آزادی زنان داعشی از زندان های عراق گفته بود، این ربوده شدگان را آزاد کند اما بعدا مشخص شد، قربانیان پیش از انتشار این ویدئو به قتل رسیده بودند.
در پی افشای این جنایت با توجه به اینکه اغلب قربانیان از استان کربلا و برخی از استان سنی نشین الانبار هستند، انزجار عمومی در عراق در بین شیعیان و اهل سنت به یک میزان نسبت به این جنایت داعش، بالا گرفته است و بسیاری از شخصیت ها و احزاب ضمن تاکید بر ضرورت تشدید اقدامات امنیتی و پلیسی برای مقابله با بقایای داعش خواستار اجرای احکام اعدام درحق این تروریست های تفکیری شده اند.


انتهای پیام /138