داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
استاد مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم
اعتقاد به مهدویت رمز هویت و حیات شیعه است
  استاد مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: اعتقاد به مهدویت، رمز هویت و پویایی فرهنگ شیعه است که به بیان راه و مسیر برای بشریت می‌پردازد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب : 66571
اعتقاد به مهدویت رمز هویت و حیات شیعه است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از یزد، حجت الاسلام محمدرضا فوادیان، استاد مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم روز گذشته در جمع کارکنان دادگستری یزد اظهار کرد: اعتقاد به مهدویت، رمز هویت و پویایی فرهنگ شیعه است که به بیان راه و مسیر برای بشریت می پردازد.
حجت الاسلام فوادیان افزود: مهدویت در همه حوزه ها از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نقشه راه و یک راهبرد اساسی دقیق دارد.
وی مهدویت را یک انرژی مانا و خورشید عالم تاب ذکر کرد و گفت: متأسفانه در زندگی امروز اکثر ما از نور این خورشید بی بدیل بی بهره ایم و از آن استفاده نمی کنیم.
این پژوهشگر مسائل دینی یادآور شد: در زندگی روزمره ما، مهدویت جای خاصی ندارد و ما برای تربیت نسل منتظر کاری انجام نداده ایم و به همین دلیل است که دچار محرومیت شده ایم.
وی با اشاره به ابعادی که در زندگی مهدوی باید برای آن کار شود گفت: بُعد اول، زندگی فردی است که همه افراد جامعه باید اطلاعات خود را در زمینه مهدویت، عالمانه و عاقلانه بالا ببرند و ساعتی را هر روز برای عمق بخشیدن به این مسئله مهم اختصاص دهند.
حجت الاسلام فوادیان از بُعد خانواده به عنوان بُعد دیگر که باید برای شناخت مهدویت که باید بر روی آن کار شود نام برد و افزود: خانواده منتظر، خانواده ای است که در آن نسل منتظر تربیت شود و همسر و فرزندان، امام زمان شناس باشند و امام زمان پسند زندگی کنند.
وی با ذکر آیه۷۱ سوره اسراء «یوْمَ نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ» تصریح کرد: در بُعد اجتماعی همه مردم باید خود را مخاطب این آیه بدانند که روزی از آنها سئوال خواهد شد که برای امام زمانت چه کرده ای؟ و آن روز ما برای این سؤال چه پاسخی خواهیم داشت.
مولف کتاب زندگی مهدوی اظهار کرد: مهدویت برای زمان استیصال و استمداد از حضرتش برای رفع مشکلات شخصی نیست، بلکه یک جریان حاکم بر زندگی برای همه زمان ها و همه مکان ها است که باید کل جامعه را تحت پوشش خود قرار دهد.
این پژوهشکر مهدویت، با اشاره به ایام انتخابات و دوران حساس، تعیین سرنوشت کشور تأکید کرد: افراد تأیید شده در انتخابات همه افراد دارای صلاحیت هستند اما ما باید کسی را انتخاب کنیم که شاخصه دولت زمینه ساز حکومت جهانی حضرت مهدی را داشته باشد.
وی یادآور شد: حضرت امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را مقیاس کوچکی از جامعه جهانی حضرت مهدی (عج) معرفی کردند که باید پرچم را به دست صاحبش بسپارد و امروز نباید اجازه داد آرمان های امام راحل در جامعه کم رنگ شود.
حجت الاسلام فوادیان به فرازی از دعای افتتاح اشاره کرد و افزود: وقتی می خوانیم «اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَةٍ کَریمَةٍ» یعنی باید یک رغبت اجتماعی و حجت خواهی برای حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) را در جامعه ایجاد کرد.