داخلی     خبر     انديشه
دینداری تنها مسیر خوشبختی است
  استاد مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ، در جمع طلاب گفت: تنها مسیر خوشبختی دینداری است و هر انسانی در انتخاب مسیر خود مختار است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب : 74851
دینداری تنها مسیر خوشبختی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» از اصفهان، نشست مهدویت با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی، استاد مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و با حضور اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) نایین برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در این نشست فاصله تولد تا مرگ را مرحله کاشت و سیر مرگ تا آخرت را، که شامل برزخ، قیامت و زندگی ابدی است را مرحله برداشت عنوان کرد و گفت: انسان در آخرت و سیر زندگی ابدی بر سر سفره اعمال خود می نشیند.

استاد مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در مقایسه زندگی دنیا و آخرت، آن را شبیه زندگی جنین در رحم مادر و زندگی دنیا دانست و گفت: دنیا رحمی برای آخرت است و انجام دستورات دینی باعث آمادگی روح انسان برای بهشت می باشد.

وی، مهدویت را اصل و اساس اسلام دانست و افزود: کسی که منتظر نیست، ایمان ندارد و شخص منتظر کسی است که معلومات مهدوی، همراه با معرفت امام را داشته باشد و معرفت شامل دانش، بینش(باور) و منش(رفتار) است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای فعالیت در فضای مجازی، گفت: برای ورود و فعالیت در فضای مجازی نیاز به آگاهی، تاثیر گذاری و عدم تاثیر پذیری داریم.