داخلی     خبر     سیاست
ملت ایران هیچگاه در برابر خواسته‌های دشمنان تسلیم نمی‌شود
  امام جمعه اراک گفت: قدرت دفاعی و موشکی ایران قابل مذاکره نیست و امنیت ملی، استقلال، تمامیت ارضی، عزت و اقتدار ایران هیچگاه قابل مذاکره نیست.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب : 74852
ملت ایران هیچگاه در برابر خواسته‌های دشمنان تسلیم نمی‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله قربان‌علی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک اظهار کرد: قدرت دفاعی و موشکی ایران قابل‌مذاکره نیست و امنیت ملی، استقلال، تمامیت ارضی عزت و اقتدار ایران هیچ‌گاه قابل‌مذاکره نیست.

وی افزود: دشمنان فشار می‌آورند که ملت ایران تسلیم شوند ولی سخت در اشتباه‌اند ملت ایران در پشت ولایت و رهبری آماده شهادت و جهاد هستند و هرگز در برابر دشمن کوتاه نخواهند آمد.

امام‌جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن ۲۷ آذر آغاز هفته وحدت حوزه و دانشگاه، این دو نهاد دینی و علمی را چشم‌وچراغ ملت دانست و اظهار کرد: حوزه و دانشگاه باید با حرکت در مسیر پیشرفت‌های علمی قله‌ها را در این عرصه فتح کنند و در شرایط کنونی با تلاش و پیشرفت علمی به‌ویژه در زمینه‌‌های تکنولوژی می‌توانند نیازهای کشور را مرتفع کنند.

خطیب جمعه اراک عنوان کرد: استان مرکزی دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینهٔ کشاورزی صنعتی و اقتصادی است و صنعتگران می‌توانند با تولید متناسب با نیازهای کشورهای مصرف‌کننده؛ صادرات را افزایش دهند.

وی بر لزوم نظارت بر قیمت‌ها تأکید کرد و ادامه داد: مسؤولان ذی‌ربط باید نظارت جدی بر قیمت کالاهای اساسی داشته و اجازه ندهند عده‌ای سودجو از شرایط فعلی به نفع خود استفاده کنند.

امام‌جمعه اراک بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های دولت و مسؤولان کنترل قیمت‌ها است، بیان کرد: دشمن به دنبال تحمیل فشارهای اقتصادی بر مردم است تا به اهداف خود برسد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه دولت باید بر کیفیت تولید و مصرف سوخت و قطعات خودرو نظارت کند، اظهار کرد: ایجاد رقابت در صادرات خودرو موجب افزایش کیفیت و صادرات خواهد شد.

امام‌جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن هفته فناوری، مسئله فناوری و دانش را وسیله‌ای برای بهره‌برداری از تجارت صنعت و ارتقای منابع طبیعی و تجاری دانست.