داخلی     خبر     انديشه
همکاری حوزه علمیه خواهران در برپایی جشنواره مهدویت جهاد‌دانشگاهی قم
  آینده روشن ــ معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران با اعلام آمادگی در همکاری با جشنواره مهدویت جهاد‌دانشگاهی استان قم، بر نقش این جشنواره در تبیین اضلاع مختلف فلسفه ظهور و به خصوص نقش بانوان در این زمینه تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۰
کد مطلب : 75842
همکاری حوزه علمیه خواهران در برپایی جشنواره مهدویت جهاد‌دانشگاهی قم
به گزارش آینده روشن علی حسینی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم امروز، ۹ مهرماه با حضور در حوزه علمیه خواهران با معصومه زهیری، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران سراسر کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار معاون جهاددانشگاهی قم با اشاره به ظرفیت‌های این نهاد انقلابی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی، درمانی و... گفت: این نهاد با توجه به اینکه رویش‌های اصیل انقلاب اسلامی است، می‌تواند فعالیت‌های پیگیر و گسترده‌ای را با مراکزی چون حوزه علمیه خواهران دنبال کند.

وی افزود: در این راستا می‌توانیم گروه‌های فعال خود را در دو نهاد علمی و انقلابی در جهت نیل به اهداف متعالی نظام اسلامی هماهنگ کرده و با پوشش فعالیت‌ها گامی مهم در عرصه توسعه و تقویت این دو نهاد برداریم.

حسینی در ادامه به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در جشنواره مهدویت گفت: این جشنواره با هدف توسعه و تعمیق باورداشت به مهدویت به همت جهاددانشگاهی واحد استان قم شکل گرفت و کم کم به یک جریان ملی تبدیل شد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های حوزه علمیه خواهران بیان کرد: این حوزه می‌تواند با مشارکت جدی در این جشنواره سهم عظیم بانوان در حرکت و انقلاب مهدوی را برای جامعه تبیین کند.

در ادامه این نشست معصومه ظهیری، معاون حوزه علمیه خواهران نیز با اشاره به اهمیت توسعه روابط علمی و پژوهشی و اجرایی این دو نهاد گفت: حوزه علمیه خواهران آمادگی کامل خود را برای مشارکت در جشنواره ملی مهدویت اعلام می‌کند و آمادگی داریم که نشست‌های علمی را با حضور اساتید و فرهیختگان این حوزه در قالب‌های تخصصی برگزار کنیم.

وی برگزاری جشنواره مهدویت را گامی مبارک در عرصه توسعه و ترویج شاخصه‌های فرهنگ انتظار در جامعه دانست و بیان کرد: قطعاً بانوان نقشی مهم و اساسی در این زمینه دارند و بانوان طلبه وظیفه‌ای دو چندان؛ از این حیث این گونه جشنواره‌ها می‌تواند به توسعه و ترویج این نگاه در جامعه کمک کند.

انتهای پیام/141