داخلی     خبر     سیاست
آیت الله نوری همدانی:
مردم کشور را حفظ کرده اند نه کسانی که ادعای رفع سایه جنگ می کنند
  حضرت ‌آیت الله نوری سخن برخی مبنی بر برداشتن سایه جنگ را نادرست دانست و گفت: ایران جهادگرانی با غیرت و با ایمان دارد و دشمن از این ها می ترسد نه این که برخی سخنرانی کنند که چنین و چنان کردیم.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب : 66509
مردم کشور را حفظ کرده اند نه کسانی که ادعای رفع سایه جنگ می کنند
حضرت آیت الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار فرمانده سپاه علی بن ابی طالب(ع)، فرمانده تیپ 83 امام صادق(ع) و جمعی از پاسداران با تبریک ولادت امام حسین(ع) گفت: در قرآن کریم دو حرکت برای حفظ و بقای اسلام مورد تأکید و توجه قرار گرفته است.

وی افزود: یک حرکت تفقه در دین و دیگری جهاد برای عزت و عظمت دین اسلام است، در اسلام جهاد و توجه به فرهنگ ایثار و مجاهدت بسیار مهم است؛ جهادگران باید بدانند که هر جا ضربه ای به دشمن وارد می کنند خداوند متعال برای آن ها عمل صالح در نظر می گیرد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به مجاهدت های شهدا، جانبازان و ایثارگران در 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: جهاد گران انقلاب اسلامی در 8 سال دفاع مقدس با غیرت و همت بلند حماسه آفریدند و دشمنان را مغلوب کردند.

وی ادامه داد: انسان باید با غیرت دینی ایجاد حماسه کند و اهداف دین خدا را پیش ببرد، انسان همواره باید در برابر دشمن قیام و جهاد کند؛ نباید بنشینیم و اجازه دهیم که دشمن جسارت کنند بلکه باید با تقویت فرهنگ جهادی پاسخ گستاخی های دشمن داده شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که زندگی ذلیلانه برای انسان همانند مرگ است، ابراز داشت: اگر انسان در قیام و جهاد بمیرد در واقع برای او حیات است، مکتب عاشورا و هیهات منالذلة همواره باید زنده باشد و باید توجه داشت که سیدالشهدا(ع) مکتبی انسان ساز و برای سعادت بشر است.

وی عنوان کرد: نیروهای مسلح باید حماسه حضرت امام را درک کرده و درصدد حفظ و نگهداری این فکر و فرهنگ باشند، حضرت امام فرمودند که دست متجاوزان به کشور اسلامی را می شکنیم و به سلطه مستکبران پایان می دهیم؛ برای تحقق این هدف مهم و جلوگیری از سلطه مستکبران سلطه جو، اسلام باید در جهان توسعه و گسترش پیدا کند؛ امام با این هف به میدان آمدند و ما باید دنبال این هدف باشیم و هیچگاه از ادامه راه خسته نشویم.

این مرجع تقلید با اشاره به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب در جمع کارگران خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند که برخی می گویند ما توانستیم جنگ را از سر ملت ایران بر داریم که باید جواب داد نخیر جنگ را شما بر نداشتید، ایران جهادگرانی با همت، با غیرت و با ایمان دارد که در کنار مردم با وحدت و اتحاد کشور را حفظ کرده اند، دشمن از این ها می ترسد نه این که برخی سخنرانی کنند که چنین و چنان کردیم./