داخلی     خبر     انديشه
امام جمعه گنبدکاووس با تقریب مطرح کرد
مهدویت یکی از میراث‌های دین اسلام است/ اعتقاد به ظهور مصلح آخرالزمان بین شیعه و سنی مشترک است
  آینده روشن- امام جمعه موقت گنبدکاووس گفت: اعتقاد به ظهور مصلح آخرالزمان که نامش «مهدی» و از اولاد پیامبر اسلام است، مورد اتفاق همه فرقه‌های اسلامی‌ است.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : 76139
مهدویت یکی از میراث‌های دین اسلام است/ اعتقاد به ظهور مصلح آخرالزمان بین شیعه و سنی مشترک است
به گزارش آینده روشن حجت‌الاسلام و المسلمین علی اکبر نصرتی امام جمعه موقت گنبدکاووس در شرق گلستان با اشاره به اندیشه مهدویت در نگاه اهل سنت گفت: با قاطعیت می‌توان گفت که مهدویت یکی از میراث‌های جاودان دنیای اسلام است که به مذهب و دین خاصی تعلق ندارد.

وی ادامه داد: یکی از فرزندان پیامبر بزرگ اسلام قیام می‌کند و دنیا را از عدل و داد پر کرده و طبق یک روایت مشهور از علمای اهل سنت «اگر از دنيا جز يك روز باقي نماند
در بسیاری از روایات موجود در مذاهب مختلف بر اندیشه مهدویت تاکید شده و مذاهب شیعه و سنی بر اصل مهدویت هیچ اختلافی ندارند
خداوند متعال يكي از اهل بيت مرا خواهد فرستاد كه زمين را پر از عدل كند همانگونه كه از ستم پر شده است».

امام جمعه موقت گنبد کاووس خاطرنشان کرد: در بسیاری از روایات موجود در مذاهب مختلف بر اندیشه مهدویت تاکید شده و مذاهب شیعه و سنی بر اصل مهدویت هیچ اختلافی ندارند.

حجت‌الاسلام نصرتی بیان داشت: شیعیان عقیده دارند که امام زمان در حال حاضر وجود داشته و مُنتَظر واقعی مردم است، از این رو ظهور ندارد ولی حضور دارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه تعداد اندکی از اهل سنت هم به این عقیده شیعیان معتقد بوده و حضرت مهدی عجل الله را زنده می‌دانند اظهار داشت: اکثریت قریب به اتفاق اهل سنت بر این عقیده هستند که حضرت مهدی  عجل الله بعداً به دنیا خواهد آمد و بزرگ شده و قیام خواهد کرد.

انتهای پیام/141