داخلی     خبر     انديشه
امام زمان (عج) چند سال دارد؟
  آینده روشن - مدیر بنیاد مهدویت استان البرز گفت:امام زمان(عج) در سال 255 ه.ق چشم به جهان گشود و زمین را پر از نور و برکت کرد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب : 76328
امام زمان (عج) چند سال دارد؟
به گزارش آینده روشن حجت‌الاسلام "محمدرضا عسگری"مدیر بنیاد مهدویت استان البرز گفت: امام زمان (عج) در سال 255 ه ق جهان را پر از نور و برکت کرده و پا به عرصه وجود گذاشته و سن مبارک ایشان 1181 سال بوده و مکان حضرت به طور قطع کسی مطلع نبوده اما بنابر بر روایات و احادیث و همچنین بر اساس دعای ندبه ایشان در شهر مکه، مدینه، در کوه رضا، ذی طوبی دیده شده است.وی بیان کرد: بحث جزیره خضراء که در نزدیکی مصر است را مرحوم علامه مجلسی در بحار الانوار مطرح کرده که البته در آنجا سند محکمی را ذکر نکرده و عنوان این جزیره را از باب احتمال گفته است.
عسگری ادامه داد: ناقل این بحث با زمان خودش فاصله داشته به طوری که در این داستان گوینده مسائلی را مطرح کرده که با  مبانی اسلامی مخالفت دارد به گونه‌ای که ناقل آورده که در زمانی که طلبه‌ای بودم با استادم به این جزیره رفته و با امام زمان دیدار داشته و ایشان مسلمانان را از پرداخت خمس در زمان غیبت معاف کرده که این خلاف گفته‌ی قرآن است و همچنین این فرد آورده که قرآن در این جزیره تحریف گشته در صورتی که خداوند متعال در خود قرآن کریم فرموده است که ما این کتاب آسمانی را از هر گونه تحریف حفظ کرده‌ایم.
پژوهشگر مهدویت با اشاره به مسئله مثلث برمودا، ابراز داشت: مثلث برمودا در منطقه‌ای قرار دارد که ابرها و طوفان‌های سیاهی در زمان‌های خاصی پدیدار گشته و همچنین آن منطقه از خاصیت آهنربایی شدیدی برخوردار می‌باشد و در این زمان که هر کسی از این منطقه عبور کند به سمت دریا کشیده می‌شود.
وی با اشاره به القاب و اسامی حضرت مهدی (عج) تأکید کرد: اسم و کنیه‌ی حضرت صاحب الزمان (عج) همنام رسول الله(ص) بوده اما معروفترین لقب ایشان مهدی بوده که علت نامگذاری حضرت به این نام مأمور هدایت شده به امور مخفی از طرف خداوند می‌باشد.
عسگری عنوان کرد: در روایتی از امام صادق(ع) یکی از القاب حضرت حجت منصور بوده، زیرا که خداوند با ترسی که بر دل دشمنان حضرت می‌گذارد حضرت مهدی را نصرت داده و همچنین از دیگر القاب حضرت ابا صالح است زیرا که همه‌ی امامان معصوم نسبت به مردم امت حکم پدر را دارا هستند.

انتهای پیام/141
مرجع : ناطقان