داخلی     خبر     سیاست
آیت الله العظمی سبحانی: مالیات بر ارزش افزوده داد مردم را درآورده است
  حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه مالیات بر ارزش افزوده، داد مردم را درآورده است، تصریح کردند: برهمین اساس برخی از کارخانه ها روبه تعطیلی می رود و متولیان و مسئولان باید نسبت به این مساله توجه کنند.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : 67508
آیت الله العظمی سبحانی: مالیات بر ارزش افزوده داد مردم را درآورده است
به گزارش پایگاه تطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»،حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید، در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه حضور شما در استان آذربایجان شرقی مفید بوده است، تصریح کردند: مردم از وجود جنابعالی کمال رضایت را دارند، البته این به آن معنا نیست که قبلی ها موفق نبودند، آن ها هم موفق بودند؛ تواضع جنابعالی و از اینکه به همه مساجد سرکشی می کنید و مخالف و موافق برای شما مطرح نیست، جای تقدیر دارد و همه از این مساله خوشحال هستند.
ایشان افزودند: وحدت، بزرگ ترین نعمت الهی و تفرق بدترین عذاب است، خداوند تفرق را کنار عذاب آسمانی معرفی می کند، و الحمدلله شما این وحدت را مستحکم تر کردید.
این مرجع تقلید همچنین نسبت به شبهات افکنی در مراکز آموزشی هشدار دادند و گفتند: گاهی افرادی در دبیرستان ها یا دانشگاه ها و مراکز آموزشی، شبهاتی مطرح می کنند که باید نسبت به آن ها پاسخگو بود.
حضرت آیت الله سبحانی در بخش دیگری اظهار داشتند: مالیات بر ارزش افزوده، داد مردم را درآورده است، برهمین اساس برخی از کارخانه ها روبه تعطیلی می رود و متولیان و مسئولان باید نسبت به این مساله توجه کنند.
ایشان در ادامه خواستار برگزاری نکوداشت مرحوم کرندابی شدند و تصریح کردند: حاج عباسقلی کرندابی یک انسان خاصی بود، ایشان زودتر از زمان خودشان متولد شده بود، خدمات بسیاری کردند و اولین کسی بود که در تبریز مدرسه رسمی را در سال ۱۳۰۲ تاسیس کرد، اما به لحاظ موقعیت آن روز، این مدرسه تخریب شد.
استاد درس خارج فقه حوزه علمیه ادامه دادند: ایشان واعظ خوبی بود و قلم بسیار قوی در زبان عربی و فارسی داشتند، اگر یک بزرگداشتی در مقام ایشان برگزار شود، بسیار خوب است.
حضرت آیت الله سبحانی همچنین پیگیر راه اندازی رشته کلام در حوزه علمیه تبریز شدند و ابراز داشتند: علاوه بر اینکه در شهر قم ۲۵۰ طلبه در رشته کلام تحصیل می کنند، در سمنان و کاشان و بوشهر و برخی از شهرهای دیگر، افرادی در این رشته در حال تحصیل هستند، ما در شهر تبریز هم فارغ التحصیلانی داریم، اگر مکانی در این شهر به این مجموعه اختصاص پیدا کند، سال آینده می تواند کار خود را آغاز کند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار تجدیدبنای مسجد سید تبریز شدند و گفتند: چندسالی است که نسبت به این مساله تذکر می دهم و مورد توجه جنابعالی هم قرار گرفته، اما هنوز شروع به کار نکرده است، اگر این مسجد ساخته شود و با توجه به راهی که به مدرسه علمیه طالبیه دارد، به مسجد حاج میرزا صالح هم ضمیمه شود، حوزه علمیه جایگاه متعالی تری پیدا می کند.