داخلی     خبر     انديشه
معاون پژوهشی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع):
اسلام ناب تنها از قرآن، پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) قابل استخراج است
  حجت الاسلام والمسلمین طبسی گفت: همه موظفیم برای دنیای امروز اسلام ناب محمدی(ص) را تشریح کنیم، نه اسلام اموی و نه اسلام داعشی را؛ امروز هر جا سخن از اسلام به میان می آید متاسفانه داعش و مبانی تکفیری به اذهان مردم دنیا خطور می کند و حال آنکه اینها از پیکره اسلام جدا هستند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب : 67977
اسلام ناب تنها از قرآن، پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) قابل استخراج است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام محمد جعفر طبسی، معاون پژوهشی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) امروز در نشست جمعی از اندیشمندان و اساتید دانشگاه های اندونزی که در سالن جلسات این مرکز برگزار شد با تبریک فرارسیدن سالروز عید مبعث گفت: اگر ما بخواهیم واقعا راجع به مبعث پیامبرگرامی اسلام(ص) و حقیقت این پدیده مبارک صحبت کنیم باید به صورت حقیقی وقایع و اوضاع پیش از بعثت و ظهور اسلام را مطالعه کنیم و ببینیم بشریت در چه جهل و گمراهی قرار داشته است.

وی افزود: اجتماع قبل از بعثت پیامبر هم انحطاط اخلاقی داشت هم انحطاط اعتقادی و هم عقلی، که در جملات حضرت علی(ع) در نهج البلاغه شریف این حقیقت به خوبی ترسیم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین طبسی خاطر نشان ساخت: همه ما موظفیم برای دنیای امروز اسلام ناب محمدی(ص) را تشریح کنیم نه اسلام اموی و نه اسلام داعشی را؛ امروز هر جا سخن از اسلام به میان می آید متاسفانه فورا داعش و مبانی تکفیری به اذهان مردم دنیا خطور می کند و حال آنکه اینها از پیکره اسلام جدا هستند.

معاون پژوهشی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تاکید کرد: اسلام واقعی و ناب تنها از قرآن، نبی مکرم اسلام و اهل بیت(ع) قابل استخراج است ولی داعشی ها و سایر فرق تکفیری با خشونت و ریختن خون بیگناهان در صدد از بین بردن این اسلام ناب هستند.

وی در پایان با اشاره به اهداف تاسیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: این مرکز فقهی بر چهار پایه استوار شده است، نخست تفسیر قرآن، مباحث آموزشی، مباحث تحقیقی و مباحق تخصصی فقه که امیدواریم این مرکز بتواند با تفاهم با سایر مراکز علمی دنیا به اهداف مشخص خود دست پیدا کند.