داخلی     خبر     سیاست
مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه:
پنجمین مسابقه سراسری کتابخوانی نهج البلاغه برگزار می شود
  مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه از برگزاری پنجمین مسابقه سراسری کتابخوانی مفاهیم نهج البلاغه خبرداد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۲۰:۲۹
کد مطلب : 27737
پنجمین مسابقه سراسری کتابخوانی نهج البلاغه برگزار می شود
به گزارش آینده روشن حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا رضازاده جویباری با اعلام خبر برگزاری پنجمین مسابقه سراسری راه روشن گفت: در چهار سال گذشته این مسابقه به صورت کشوری برگزار شده است و امسال دوره پنجم آن در سه مرحله برگزار خواهد شد.

وی افزود:امسال این مسابقه به مناسبت عید ولایت تا فجر انقلاب اسلامی دارد سوالات از روی کتاب راه روشن که گزیده ای از نهج البلاغه است طرح شده که در این مسابقه شرکت کنندگان با حفظ خطبه ها و نامه های امیرالمومنین (ع) به سوالات مسابقه پاسخ خواهند داد.

رضازاده اظهارداشت: در چهارمین دوره مسابقه راه روشن حدود 20 هزار نفر در سراسر کشور در این مسابقه شرکت کردند که امسال با براودهای به عمل آمده حدود 100 هزار نفر دراین مسابقه شرکت می کنند.

وی گفت: در مرحله اول شرکت کنندگان در دو مرحله اواخر اسفند در تهران و اواخر فرودین در قم در این مسابقه شرکت می کنند و از بین آنها به کسانی که از 40 سوال به 36 سوال پاسخ صحیح بدهند ضمن راه یابی به مرحله بعدی از جوایز نفیسی بهره مند می شوند.

مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه عنوان کرد: در مرحله دوم نیز 110 نفر انتخاب می شوند که طبیعتا مسابقه در مرحله دوم تخصصی تر خواهد بود.

وی به شرکت آحاد مختلف مردم کشور در این مسابقه اشاره کرد و گفت: در این مسابقه از سن 12 سال به بالا و از هر قشری می توانند شرکت کنند که بیشتر آنان را بر حسب تجربه دانش آموزان و دانشجویان و طلاب و مردم علاقه مند در گوشه و کنار کشور تشکیل می دهند .

رضازاده اظهارداشت: این مسابقه به حدی فراگیر است که تعداد قابل توجهی از شرکت کنندگان در این مراسم را برادران اهل سنت تشکیل می دهند .

وی گفت: متاسفانه در این چند سالی که در این زمینه فعالیت کرده ایم متوجه کمرنگ بودن اطلاعات مردم کشور نسبت به معارف نهج البلاغه شده ایم که به هیچ وجه برازنده کشور امام علی(ع) و امام زمان(عج) نیست.

مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه ادامه داد: مهلت ارسال پاسخ نامه ها تا 25 اسفند تمدید شده است که امتحان در دو مقطع در تهران و قم برگزار می شود.

وی گفت: علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند با مراجعه به شعب و سایت این موسسه به آدرس www.2noor.com و یا با شماره تلفن قم(0251)- 7839034 تماس حاصل کرده و با شیوه دریافت کتاب آشنا شوند.

رضازاده در پایان عنوان کرد: در برگزاری این مسابقه که مخارج فراوانی دارد حمایت خاصی صورت نگرفته است به طوری که به دلیل فشارهای مادی نزدیک بود امسال تنها برنامه فرهنگی عظیم کشور در حوزه معارف نهج البلاغه برگزار نشود.