داخلی     خبر     انديشه
انتشار شماره 84 «موعود»
  شماره 84 ماه‌نامه فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی «موعود»، ویژه بهمن 86 با «مواجهه غرب مسیحی با خیزش شیعی» منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۶ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : 21337
انتشار شماره 84 «موعود»
به گزارش آینده روشن، سردبیر این ماه‌نامه در سخن اول، با عنوان «شعبده‌بازان صحنه علم و فرهنگ» به برخی آسیب‌های عرصه علم و فرهنگ و خصوصاً علوم انسانی اشاره می‌کند.

در بخش «از میان خبرها»ی این شماره «موعود» عناوینی هم‌چون «وهابیان کتب معتبر را تحریف می‌کنند»، «مدعیان مهدویت و پیامبری، دچار اختلالات روانی هستند»، «کویت برای بوش فرش طلا گسترد»، «جایزه کلیسا به مرتدان از اسلام»، «مجازات وکیل انکارکننده هولوکاست»، «دستگیری دسته‌جمعی گروه مهدی جدید در عراف» و «تبلیغات گسترده بهائیت در شیراز، کرج، یاسوج» به چشم می‌خورد.

هم‌چنین در این شماره سید محمدمهدی میرباقری مقاله «عاشورا، محور سلوک» را منتشر کرده است و در آن به توضیح «آثار و فواید ابتلائات الهی»، «انواع بلاها متناسب با ظرفیت‌های مختلف»، «بلای امام حسین (ع) محور تهذیب تاریخ»، «مبتلا شدن انسان به به بلای معصوم (ع)، راه سلوک با بلای ایشان»، «لزوم توجه به بلای امام حسین (ع) برای سلوک»، «طعمه شیطان شدن عبادت، در صورت عدم توجه به بلای ولی خدا» و «محور درگیری با جبهه باطل شدن، نتیجه سلوک با بلای ولی خدا» پرداخته است.

«غربت امام زمان (ع)» عنوان دیگر مقاله این شماره «موعود» است که به قلم عباس علی پرچی زاده نوشته شده است و بخش اول آن در این شماره منتشر شده است. در این بخش «اقسام غربت» بررسی شده و از جمله آن‌ها به «نشناختن راستین امام (ع)» و «موالات بدون برائت» اشاره شده است.

سخنرانی آیت الله جوادی آملی نیز دیگر مطلب منتشرشده در شماره 84 موعود است که با عنوان «امام زمان (ع) خلیفه خداست نه وکیل مردم» منتشر شده است.

«عاشورا، تجلی خدا» گفتاری از مرحوم حاج اسماعیل دولابی، «امام خمینی (ره) و عزاداری حسینی»، مقاله «امام مهدی (ع) مظهر کمال» نوشته محمد مهدی خالقی، «شعر عاشورایی» و «میهمان‌ماه» از دیگر بخش‌های این شماره موعود است.

«واتیکان و رسانه» عنوان گفت‌وگوی موعود با حجت الاسلام دکتر محمد مسجدجامعی، محقق و سفیر سابق ایران درواتیکان است و محسن قنبریان نیز در این شماره مقاله‌ای را عنوان «مواجهه غرب مسیحی با خیزش شیعی» منتشر کرده است.

هم‌چنین غلامحسین حیدری، قائم مقام وزارت آموزش و پرورش در این شماره گفت‌وگویی با «موعود» کرده است که با عنوان «رازهایی ناگفته از انقلاب اسلامی» منتشر شده است

از دیگر مطالب منتشر شده در این شماره می‌توان به «چرا به قهرمان نیاز دارند» نوشته سعید مستغاثی، «لازمه دیدار» نوشته سید ابوالحسن مهدوی، «فیض روح القدس» به قلم عبدالحسن ترکی، «شرق اسلامی موجد تمدن فردا» نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی و چند متن ادبی در بخش شعر و ادب اشاره کرد.

گفتنی است ماه‌نامه «موعود» با مسئولیت و سردبیری اسماعیل شفیعی سروستانی منتشر می‌شود و دبیر تحریریه آن ابراهیم شفیعی سروستانی است و علاقه‌مندان جهت کسب آگاهی بیشتر می‌توانند با شماره 66956167 ـ 021 تماس بگیرند.