داخلی     خبر     انديشه
راه اندازی کتابخانه کودکان در مسجد مقدس جمکران
  مرکز گل نرگس مسجد مقدس جمکران در راستای تحقق بخشیدن به فرهنگ سازی مطالعه در کودکان، کتابخانه ویژه کودکان را تجهیز و راه اندازی کرد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب : 66347
راه اندازی کتابخانه کودکان در مسجد مقدس جمکران
به نقل از مسجد مقدس جمکران، مرکز فرهنگی هنری گل نرگس نخستین مرکز ویژه ی کودکان در پایگاه ها و اماکن مذهبی است. این مرکز، تنها عهده دار نگهداری کودکان نیست؛ بلکه با کارشناسان و کادری مجرب، فعالیت های مختلف فرهنگی هنری را برای کودکان مراجعه کننده، اجرا می کند.

مرکز گل نرگس دارای چندین کارگاه فرهنگی و هنری است؛ یکی از این کارگاه ها، غرفه ی کتاب و کتابخوانی است. در اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه، همین بس که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) می فرمایند: «کتابخوانی باید یک سیره و سنت رایج بین مردم ما بشود، کتاب بخوانند و به فرزندانشان هم یاد بدهند.»

در جای دیگر نیز تأکید می کنند که: «امروز کتابخوانی و علم آموزی، نه تنها یک وظیفه ی ملی، که یک واجب دینی است. توقع من از همه ی مردم این است که کتاب و کتابخوانی را جدی بگیرند.»

لذا مرکز گل نرگس در راستای تحقق بخشیدن به این مهم، تجهیز و تکمیل کتابخانه ی خود را در سال ۹۴ به طور جدی در دستور کار خود قرار داد. از طرفی، انتخاب کتاب خوب و مناسب برای کودکان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بدین منظور هشت نفر از کارشناسان و مربیان مرکز گل نرگس برای انتخاب کتاب به نمایشگاه بزرگ مرکزی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تهران رفتند و پس از یک روز تلاش پیگیر با یک بررسی اجمالی، بیش از ۷۵۳ جلد کتاب مناسب کودک را انتخاب کردند.

هم اکنون کارشناسان مرکز در حال رده بندی و آماده سازی کتاب های فوق هستند. کودکان مراجعه کننده می توانند این کتاب ها را در محل کتابخانه ی مرکز گل نرگس، مطالعه کنند.

مرکز گل نرگس امیدوار است، تا پایان سال ۹۵ مراحل ثبت کتاب و صدور کارت عضویت در کتابخانه، به اتمام برسد و کودکان بتوانند کتاب های موردعلاقه خود را برای مطالعه در منزل به امانت ببرند.