نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

راه اندازی کتابخانه کودکان در مسجد مقدس جمکران

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵

مرکز گل نرگس مسجد مقدس جمکران در راستای تحقق بخشیدن به فرهنگ سازی مطالعه در کودکان، کتابخانه ویژه کودکان را تجهیز و راه اندازی کرد.

به نقل از مسجد مقدس جمکران، مرکز فرهنگی هنری گل نرگس نخستین مرکز ویژه ی کودکان در پایگاه ها و اماکن مذهبی است. این مرکز، تنها عهده دار نگهداری کودکان نیست؛ بلکه با کارشناسان و کادری مجرب، فعالیت های مختلف فرهنگی هنری را برای کودکان مراجعه کننده، اجرا می کند.

مرکز گل نرگس دارای چندین کارگاه فرهنگی و هنری است؛ یکی از این کارگاه ها، غرفه ی کتاب و کتابخوانی است. در اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه، همین بس که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) می فرمایند: «کتابخوانی باید یک سیره و سنت رایج بین مردم ما بشود، کتاب بخوانند و به فرزندانشان هم یاد بدهند.»

در جای دیگر نیز تأکید می کنند که: «امروز کتابخوانی و علم آموزی، نه تنها یک وظیفه ی ملی، که یک واجب دینی است. توقع من از همه ی مردم این است که کتاب و کتابخوانی را جدی بگیرند.»

لذا مرکز گل نرگس در راستای تحقق بخشیدن به این مهم، تجهیز و تکمیل کتابخانه ی خود را در سال ۹۴ به طور جدی در دستور کار خود قرار داد. از طرفی، انتخاب کتاب خوب و مناسب برای کودکان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بدین منظور هشت نفر از کارشناسان و مربیان مرکز گل نرگس برای انتخاب کتاب به نمایشگاه بزرگ مرکزی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تهران رفتند و پس از یک روز تلاش پیگیر با یک بررسی اجمالی، بیش از ۷۵۳ جلد کتاب مناسب کودک را انتخاب کردند.

هم اکنون کارشناسان مرکز در حال رده بندی و آماده سازی کتاب های فوق هستند. کودکان مراجعه کننده می توانند این کتاب ها را در محل کتابخانه ی مرکز گل نرگس، مطالعه کنند.

مرکز گل نرگس امیدوار است، تا پایان سال ۹۵ مراحل ثبت کتاب و صدور کارت عضویت در کتابخانه، به اتمام برسد و کودکان بتوانند کتاب های موردعلاقه خود را برای مطالعه در منزل به امانت ببرند.