نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » ::پژوهشکده مهدویت::

یک کارشناس مذهبی بیان کرد

فعالیت‌های مهدوی مساجد باید فراتر از ندبه‌های جمعه و دعای فرج پس از نماز باشد

۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱

مرجع : خبرگزاری شبستان

حجت‌الاسلام متقدمی با بیان اینکه ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت باید از اولویت‌های اصلی مساجد باشد، گفت: فعالیت مساجد در این باره باید فراتر از برگزاری مراسم معنوی دعای ندبه در صبح‌های جمعه و قرائت دعای فرج پس از نماز باشد.

آینده روشن - حجت الاسلام والمسلمین «حجت الله متقدمی» با بیان اینکه انقلاب اسلامی نقطه عطف توجه جهانیان به فرهنگ انتظار شد، اظهار کرد: امروزه موضوع انتظار حضرت مهدی (عج) در سایه فعالیت های تبلیغی نظام جمهوری اسلامی، در سطح جهان مطرح و با اقبال جهانی همراه شده است.

 

این کارشناس مذهبی افزود: ما باید از فرصت بی نظیر استقرار نظام اسلامی در ایران حداکثر استفاده را برای ترویج آموزه های مهدوی و فرهنگ انتظار به کار بگیریم.

 

وی اضافه کرد: رسانه های مختلف باید موضوع مهدویت را در راس اطلاع رسانی ها و برنامه سازی های خود قرار دهند به طوری که مخاطبان در کنار اخبار متنوع در حوزه های مختلف، همه روزه با اخبار جدید و تحلیل های مفید در این باره روبرو شوند.

 

متقدمی تاکید کرد: مساجد که در حقیقت بزرگ ترین، مردمی ترین و فراگیرترین پایگاه های دین داری هستند، کارکرد رسانه ای نیز دارند بنابراین باید در کنار توجه ویژه به قرآن کریم، موضوع ترویج و تبلیغ فرهنگ انتظار را نیز جزو برنامه های جدی و اولویت دار خود قرار دهند.

 

وی در ادامه بیان کرد: فعالیت مساجد در حوزه ترویج آموزه های مهدوی و فرهنگ انتظار باید فراتر از برگزاری مراسم معنوی دعای ندبه در صبح های جمعه و قرائت دعای فرج پس از اقامه نماز جماعت باشد.

 

این کارشناس مذهبی در پایان خاطرنشان کرد: مسجدی موفق است که تک تک نمازگزاران و فعالانش پیوند محکمی با امام زمان (عج) داشته باشند. لذا باید به اهالی مساجد برای تسلط بر معارف مهدویت توصیه و کمک شود.

انتهای پیام/138