نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » بین الملل

شیخ ماهر حمود:

نابودی اسرائیل از آموزه های قرآن و تورات است

۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

رییس اتحادیه جهانی علمای مقاومت تأکید کرد که نابودی رژیم صهیونیستی از آموزه های قرآن و تورات به شمار می آید.

شیخ ماهر حمود رییس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد قدس صیدای لبنان درباره سند سیاسی جدید حماس گفت: هیچ چیز تغییر نکرده و حماس همچنان جنبش مقاومی است که به آزادی همه فلسطین پایبند بوده و به عنوان یک جنبش اسلامی و ملی، رعب و هراس را بر دل دشمن صهیونیستی وارد می کند.

وی افزود: البته ما خواستار استفاده از واژه های روشنتری بودیم و سند نیز باید متعلق به همه فلسطین باشد که در آن به صورت واضح بر لزوم نابودی رژیم صهیونیستی بر اساس آموزه های قرآن و تورات تأکید شده باشد.

این عالم اهل تسنن با طرح سوالی مبنی بر اینکه مسؤول پروژه به اصطلاح صلح کیست، اظهار داشت: آیا جنبشی که بخشی از فلسطین به شمار می آید و در غزه تحت فشار شدیدی قرار دارد، مسؤولیت این پروژه را برعهده دارد؟ حماس هم اکنون در دریای پسرفت عربی دست و پا می زند.

شیخ ماهر حمود با اشاره به اینکه جنبش فتح نیز جزئی از تاریخ فلسطین است، تصریح کرد: پیروز نهایی این بحران جنبش جهاد است که در سیاست داخلی وارد نشده و در انتخابات و دولت نیز مشارکت ندارد. نباید جنبش های فلسطینی را مسؤول پسرفت عربی و خیانت های تکراری توصیف کرد.

وی ادامه داد: ما به نیابت از جنبش حماس و سایر گروه های فلسطینی که نمی توانند این جمله را بگویند به صراحت اعلام می کنیم که رژیم صهیونیستی محکوم به نابودی است و مقاومت اسلامی بدون وقفه ادامه خواهد یافت. از حماس می خواهیم به بررسی داخلی خود پرداخته و اشتباهات خود را تصحیح کند.

رییس اتحادیه علمای مقاومت خاطرنشان ساخت: سخنان برخی افراد در جنبش حماس درباره اینکه این سند نشان دهنده جنبش نیست، تعدد آرا در حماس را نشان می دهد اما مهم این است که عملکرد مقاومت و ایستادگی آن در برابر توطئه ها بهبود یابد.