داخلی     خبر     بین الملل
مشاور سفیر انگلیس: 5000 زائر انگلیسی در مراسم اربعین شرکت کردند
  مشاور سفیر انگلیس در عراق اعلام کرد که در ایام پیاده روی اربعین امام حسین (ع)، 5000 زائر از انگلیس شرکت کرده بودند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰
کد مطلب : 74474
مشاور سفیر انگلیس: 5000 زائر انگلیسی در مراسم اربعین شرکت کردند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، « نیکولاس التوت» مشاور سفیر انگلیس در عراق اعلام کرد که در سال جاری ۵۰۰۰ زائر از کشور انگلیس در مراسم اربعین امام حسین -علیه‌السلام- حضور یافته‌اند.

به نوشته پایگاه خبری نون‌پست، التوت در یک کنفرانس خبری مشترک با «نصیف الخطابی» در کربلا با اعلام این خبر، در رابطه با برگزاری تظاهرات در برخی استان‌های عراق در اعتراض به وضعیت خدمات عمومی نیز گفت: دولت جدید عراق باید در ارائه خدمات بهتر به سرعت عمل کند وگرنه تابستان آینده شاهد اعتراضات بیشتری خواهد بود.

مشاور سفیر انگلیس در عراق همچنین از پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در رابطه با شمار مسئولان عراقی دارای تابعیت انگلیسی طفره رفت و گفت: «سؤال سختی است، نمی‌توانم پاسخ دهم».

او با ادعای اینکه «همکاری و سرمایه‌گذاری انگلیس با استان کربلا ریشه تاریخی دارد»، گفت که تا کنون سه مرتبه برای این هدف به کربلا سفر کرده است.

در مراسم اربعین امسال به گفته «احمد الصافی» نماینده آیت‌الله سیستانی در کربلا، آمار زائرانی که در ایام اربعین از پنج محور وارد شهر کربلا شدند ۱۵ میلیون و ۳۲۲ هزار نفر بوده است. بالغ بر دو میلیون نفر نیز ایران در این مراسم شرکت کردند.