داخلی     خبر     انديشه
معرفی کتاب. . .
امام عصر(ع) در سیره معصومین در «۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار»
  ۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار' با استناد به روایات و سیره معصومین(ع)، ضرورت توجه به امام مهدی(عج) و یاد آن امام و دعا برای فرج و ظهور ایشان را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : 60424
امام عصر(ع) در سیره معصومین در «۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار»
به گزارش آینده روشن، کتاب "۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار" با استناد به روایات و سیره معصومین(ع)، ضرورت توجه به امام مهدی(عج) و یاد کردن آن امام و دعا برای فرج و ظهور ایشان را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

نویسنده ابتدا آیاتی از قرآن کریم که در شأن امام مهدی(عج) وارد شده را بیان کرده و اهمیت نصرت اهل‌بیت(ع)، دوست داشتن آنان و دفاع از ایشان را بیان کرده است.

سپس دیدگاه‌های امام علی(ع)، فاطمه زهرا(س)، امام حسن مجتبی، امام حسین، امام سجاد، امام محمدباقر، امام جعفر صادق، امام موسی بن جعفر، امام رضا، امام جواد، امام هادی، امام حسن عسگری(ع) را در مورد مظلومیت، مصائب، غربت و غیبت طولانی امام مهدی(عج) را جداگانه منعکس کرده و بر ضرورت توجه همیشگی شیعیان نسبت به این موضوع تأکید نموده و گلایه‌هایی از آن امام در این زمینه نسبت به شیعیان خویش منعکس نموده است.

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است:

"اینکه وجود مبارک امام عصر در زندان می باشد هم فرمایش خود حضرت است و نیز بیان حضرت آیته الله بهجت "او در زندان است و خوشی و راحتی ندارد، ما چقدر از این مطلب غافلیم و توجه نداریم. کسانی را که در خواب و بیداری تشرف داشته اند از آن حضرت شنیده اند که فرموده است که برای تعجیل در فرج زیاد دعا کنید.

آیا وظیفه همگان بالاخص منتظران نیست که حتی به عنوان یک کار انسان دوستانه و نوع دوستی نه یک وظیفه الهی و شرعی در صدد رهایی مولایشان از زندان غیبت باشند ... اینکه امام زمان تنهای تمامی عصرها (زمان ها) می باشد."

شایان ذکر است، "۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار" نوشته رضی حجتی در ۱۶۰ صفحه و بهای ۲۵۰۰ تومان و شمارگان ۳ هزار نسخه در ۱۴ فصل ازسوی انتشارات جباری روانه بازار نشر شد.

پایان پیام/ح