داخلی     خبر     بین الملل
بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پی شهادت رئیس شورای عالی سیاسی یمن
  در واکنش به شهادت «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن، مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیانیه مهمی صادر کرد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
کد مطلب : 68174
بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پی شهادت رئیس شورای عالی سیاسی یمن
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از ابنا، در واکنش به شهادت «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن، مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیانیه مهمی صادر کرد.

مجمع در این بیانیه شهادت آقای الصماد و همراهانش را به دولت و ملت یمن تسلیت گفت و اعلام کرد: خون پاک شهید الصماد و یارانش، حقانیت مبارزات مردم یمن و دروغ بودن ادعاهای مقامات سعودی، اماراتی و آمریکایی را بوضوح آشکار کرده است؛ چرا که متجاوزان آل سعود و هم پیمانان آنها با ارتکاب این ترور، نشان دادند که راه حل‌های سیاسی برای مسأله یمن را بر نمی تابند و به جای گفتگوی عاقلانه، بر استفاده از اهرم جنگ و کشتار اصرار دارند.

این بیانیه ادامه داد: در یمن نیز همانند عراق و سوریه و لبنان، نتیجه ای جز شکست خفت بار انتظار متجاوزان را نمی کشد و در اینجا نیز سرانجام تسلیم اراده مردم خواهند شد.

متن کامل بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

﴿مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبديلا ــ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند﴾
(سوره مبارکه الأحزاب ـ آیه ۲۳)

شهادت افتخارآفرین برادر مجاهد و خدمتگزار «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن ــ که برگ زرین دیگری بر دفتر مجاهدت ابناء امت اسلامی اضافه کرد ــ را به دولت و ملت یمن و نیز مجاهدان جنبش انصارالله تبریک و تسلیت عرض می کنیم.

خودروی حامل این دولتمرد شجاع یمنی، به شکلی ناجوانمردانه مورد حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی قرار گرفت و وی به همراه تعدادی از مسؤولین کشور مظلوم یمن به فخر عظیم شهادت نائل گردید.

اما جنایت وحشیانه ای که این ائتلاف تجاوزگر مرتکب شد، تنها یکی از جنایاتی است که به شکل روزمره انجام می دهد. تاکنون در صدها حمله هوایی مزدوران این ائتلاف شوم، نه تنها زیرساخت ها و سرمایه های کشور فقیر یمن تخریب شده است، بلکه هزاران نفر از زنان، مردان و کودکان بی گناه یمنی نیز به خاک و خون کشیده شده اند.

اینک، خون پاک شهید الصماد و یارانش، حقانیت مبارزات مردم یمن و دروغ بودن ادعاهای مقامات سعودی، اماراتی و آمریکایی را بوضوح آشکار کرده است؛ چرا که متجاوزان آل سعود و هم پیمانان آنها با ارتکاب این ترور، نشان دادند که راه حل‌های سیاسی برای مسأله یمن را بر نمی تابند و به جای گفتگوی عاقلانه، بر استفاده از اهرم جنگ و کشتار اصرار دارند؛ غافل از اینکه در یمن نیز همانند عراق و سوریه و لبنان، نتیجه ای جز شکست خفت بار انتظار آنان را نمی کشد و در اینجا نیز سرانجام تسلیم اراده مردم خواهند شد.

اما شرم آورتر از این جنایات مداوم، انفعال مجامع بین المللی و بی تفاوتی دولتهای جهان است که در برابر قانون شکنی چند کشور خیره سر، مهر سکوت بر لب زده و نظاره گر نسل کشی در حق ملتی هستند که تنها جرمش، تلاش برای رهایی از دولتمردان مزدور، غارتگر و وابسته است.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) ضمن محکومیت شدید این اقدام تروریستی، انزجار خود از استمرار جنایات متجاوزان نسبت به مردم بی دفاع یمن را اعلام می کند و از همه آزادیخواهان و عدالت طلبان جهان می خواهد که با اعتراض به این جنایات و اِعمال فشار بر نهادهای بین المللی و حقوق بشری، پایان تجاوز خارجی به این کشور مظلوم را خواستار شوند.

﴿الذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَذَكَرُوا اللَّهَ كَثِيرًا وَانْتَصَرُوا مِنْ بَعْدِ مَا ظُلِمُوا وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُون﴾
(سوره مبارکه الشعراء ـ آیه ۲۲۷)

مجمع جهانی اهل بیت(ع)
سوم اردیبهشت 1397