داخلی     خبر     انديشه
معاون فرهنگی پژوهشی بنیاد مهدی موعود (عج):
معاون فرهنگی موضوع مهدویت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به کار گرفته شود
  معاون فرهنگی پژوهشی بنیاد مهدی موعود (عج) گفت: موضوع مهدویت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به کار گرفته شود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶
کد مطلب : 68985
معاون فرهنگی موضوع مهدویت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به کار گرفته شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از  خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صادق کفیل  در گردهمایی منطقه ای مدیران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) کشور که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در کشور به ۶ منطقه تقسیم بندی شده و هر یک از مناطق جلسه ای را برگزار و به تبادل تجارب در زمینه مباحث مرتبط با مهدویت می پردازند.

وی با اشاره به برگزاری طرح تابستانه «شکوفه های امید» در همه استان ها اظهار کرد: این طرح ویژه فارغ التحصیلان رشته تربیت کودک بوده و هدف از برگزاری آن پیوند جدی رده سنی پیش دبستانی (۵ تا ۷ سال) با موضوع مهدویت است.

حجت الاسلام کفیل گفت: این طرح باید آرام آرام در جامعه جا بیفتد و به جایی برسیم که بنیاد مهدویت مهدکودک مهدوی راه اندازی کند.

نیازمند تولید محتوا در بحث مهدویت هستیم

معاون فرهنگی پژوهشی بنیاد مهدی موعود (عج) با اشاره به تبدیل شدن تعدادی از نشریات مکتوب با موضوع مهدویت به نشریه الکترونیکی اظهار کرد: نشریات مکتوب مخاطب آن چنانی ندارد و ما باید به فکر تقویت محتوای نشریات باشیم، در واقع نیازمند تولید محتوا در بحث مهدویت هستیم.

وی با اشاره به موضوع آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: موضوع مهدویت موضوع بسته ای نیست و می توان در قالب سبک زندگی اسلامی آموزش هایی به افراد جامعه داد تا از آسیب هایی همچون اعتیاد، طلاق وخودکشی در امان بمانند.

حجت الاسلام کفیل ادامه داد: موضوعات اجتماعی را می توان به بحث مهدویت گره زد و از منافع آن بهره برد، متاسفانه طلاق عاطفی در جامعه از طلاق واقعی بیشتر شده و میطلبد برای افراد جامعه برنامه هایی تحت عنوان سبک زندگی طراحی شود..