داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
در بازدید از موسسه آینده روشن مطرح شد
سردار دکتر احمدی مقدم: جمهوری اسلامی در آینده منشأ برکات در منطقه می‌شود / حکومت امام زمان (عج) شگفتی‌ساز است
  سردار اسماعیل احمدی مقدم در بازدید از موسسه آینده روشن با اشاره به آینده جمهوری اسلامی گفت: جمهوری اسلامی منشأ خیرات و برکات در منطقه خواهد شد و در آخر ان شالله به حکومت امام زمان ختم می‌شود.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : 75716
سردار دکتر احمدی مقدم:  جمهوری اسلامی در آینده منشأ برکات در منطقه می‌شود / حکومت امام زمان (عج) شگفتی‌ساز است
به گزارش آینده روشن سردار اسماعیل احمدی مقدم که در بازدید از مؤسسه آینده روشن سخن می‌گفت، با اشاره به حرکت جمهوری اسلامی به سمت پیشرفت و آینده روشن، اظهار داشت: غرب علیه جمهوری اسلامی توطئه می‌کند و درنهایت مصداق آیه (و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین) خواهد شد که نتیجه این توطئه‌ها سبب افزایش هوشیاری  و قوی شدن جمهوری اسلامی شده و در آخر ان شاء الله به حکومت امام زمان (عج) ختم می‌شود.

وی افزود: ما باجهانی شدن مخالف نیستیم و می‌دانیم که حکومت امام زمان (عج) شگفتی‌ساز است. این حکومت با قواعد علت و معلولی اتفاق می‌افتد ولی ما اکنون قادر به درک آن نیستیم؛ و بعد از ظهور و اتفاقات آن، امور آسان می‌شود.

فرمانده سابق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: یکی از علل علاقه‌مندی من به حوزه علمیه غیر از آن صفا و معنویتی که دارد، این است که تنها مجموعه‌ای که نظریات بومی دارد و در دنیا بُرد و شنونده دارد، حوزه علمیه است و اگر تاریخ بخواهد مسیرش را از مسیر اومانیسم و مادی‌گرایی به مسیر حق تغییر بدهد، مبنایش همین حوزه علمیه است.

وی با اشاره به قدرت نرم و جنگ افکار عمومی و شناختی که امروزه با آن مواجه هستیم اظهار کرد: مزیت ما نسبت به دشمن این است که نظریه‌پرداز قدرت نرم آن‌ها، اساس نهضت امام خمینی (ره) را مطالعه کرده، متوجه شده است که نهضت امام خمینی (ره) بر سه عنصر سخنرانی، اعلامیه و راهپیمایی متکی است.

عضو هیئت‌امنای موسسه آینده روشن گفت: به دانشجویانم توصیه کردم به قرآن مراجعه کنید و این مطالب را بیرون بیاورید. مثلاً شیطان می‌گوید: دنیا را برای شما تزیین و زیبا جلوه می‌دهم و اغوا می‌کنم و در آخر افسار به گردنتان می‌اندازدم. این تزیین، همان کار غرب است در دل‌ها آرزوها را می‌کارند این قدرت نرم است. آیا شمشیر دشمن، اهل‌بیت علیه السلام و یارانشان را عقب راند یا نیرنگ و حیله‌هایشان یاران اهل بیت علیه السلام را عقب راند؟

عضو هیئت‌امنای موسسه آینده روشن تمام جذابیت‌های غرب را ظاهر زیبا و رنگارنگ و باطنش را اتفاقات فرانسه و وال‌استریت امریکا دانست و افزود: مکاتب غربی حرف زیادی برای گفتن ندارند چون سعادت را در دنیا تعریف کرده‌اند اگر کسی به خوشبختی دنیوی نرسید خودبه‌خود مأیوس می‌شود و اگر هم به رفاه برسد با پیر شدن نمی‌تواند از آن‌ها به‌خوبی استفاده کند.

فرمانده سابق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درباره جنگ نرم و ویژگی‌های جمهوری اسلامی که کشورهای دیگر ندارند، گفت: ایران در الگوی جنگ نرم غرب و شرق نیست. آن‌ها می‌گویند هرکسی که عرصه و قواعد نبرد را تعیین کرد، پیروز میدان است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: امروزه ما در جنگ اقتصادی که دشمن پیشران باشد، نیستیم؛ پیشران الآن جنگ روانی و شناختی است یعنی یک مرحله از جنگ روانی عمیق‌تر است.

عضو هیئت‌امنای موسسه آینده روشن تصریح کرد: ما یک نظرسنجی و یک نگرش سنجی داریم. نظرسنجی آن لایه روی موج و خیلی متلاطم است. نگرش سنجی یک‌لایه عمیق‌تر و می‌خواهند آن را دست‌کاری کنند. مثلاً چرا من آن غذایی را که می‌گویند حرام است نمی‌خورم؟ و دیگری که حلال است می‌خورم؟

احمدی مقدم گفت: در 20 سال قبل هیچ‌کس نمی‌دانست اینترنت چیست ولی وقتی آمد، دنیا را متحول کرد. الآن یک فناوری جدیدی بیاید می‌تواند تمام الگوها را جابجا کند. شما نمی‌توانید بگویید که من آخر دنیای دیجیتال هستم، شاید فردا فناوری مانند کوانتومی بیاید که دیجیتال در حکم بخاری نفتی شود.

وی اضافه کرد: ما باید منبع برکات در منطقه شویم. مثلاً اگر بگویند که فلان کشور در حال پیشرفت است و از پیشرفتش خوشمان نمی‌آید، چون پیشرفت آن‌ها موجب خسارت به ما است. این درواقع رذیله اخلاقی حسد است. من در پاسخ می‌گویم که اگر آن کشور امن بشود آیا این به نفع ما است یا به ضرر ما است؟

فرمانده سابق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: قواعد قرآنی همان لایه زیرین موج است که لایه ی رو خیلی تغییر می‌کند ولی پایین که سنت‌هاست خیر. ما این لایه زیرین را رها می‌کنیم و به بالا می‌رویم که مواج است و گیج‌کننده است و لایه زیرین را آن‌ها تکان می‌دهند.

سردار احمدی مقدم افزود: یکی از ویژگی‌هایی که ایران دارد قدرت انطباق‌پذیری است در هر شرایطی می تواند خودش را سازگار کند. دیگران این را ندارند. به ایران هرچه فشار می‌آورند که توان اقتصادی‌اش را بشکنند، نخواهند توانست.

ایشان خاطرنشان کرد: دشمن در حال حاضر با ایران جنگ شناختی می‌کند؛ یعنی عناصر قوت ما را به‌عنوان نقطه‌ضعف معرفی می‌کند و به اندیشه و ارکان نظام ساز حمله می‌کند نقطه‌ضعف ما را نقطه قوت و نقطه قوت ما را نقطه‌ضعف معرفی کنند.

وی در مورد حضور مردم در 22 بهمن اشاره کرد و گفت: تشعشعات انقلاب اسلامی در بیرون از کشور نسبت به درون کشور بیشتر است.

انتهای پیام / 141