داخلی     خبر     بین الملل
پس از پیام مراجع تقلید؛
علمای بحرین حمایت از شیخ عیسی قاسم را واجب عنوان کردند
  علمای بحرین در پرتو پیام و سخنرانی های مراجع تقلید در دفاع از شیخ عیسی قاسم، مشارکت گسترده در تحصن دفاع از وی را خواستار شدند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴
کد مطلب : 66356
علمای بحرین حمایت از شیخ عیسی قاسم را واجب عنوان کردند
علمای بحرین در پیامی، با اشاره به حمایت مراجع تقلید از آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور، از مردم خواستند به صورت گسترده در محل تحصن دفاع از شیخ عیسی قاسم در برابر منزل وی در منطقه الدُراز تجمع کنند.

در این پیام آمده است: حمایت از دین و مذهب و وطن در پرتو دفاع از شیخ عیسی قاسم بر همگان واجب شده است؛ به ویژه اینکه فقهای حوزه های علمیه با پیام و سخنرانی بر این مساله تأکید کرده اند.

علمای بحرین افزودند: ملت قهرمان بحرین نشان داد که می تواند روند نزاع و اعتراض را با توجه به همه تحولات سخت و مشکلات بزرگ به سود خود پایان دهد. ابزارهای سرکوب و قلع و قمع با توکل ملت بحرین به خداوند متعال کارآیی خود را از دست داده اند.

آنان خطاب به مردم تصریح کردند: شما هم اکنون در برابر لحظات سخت و تاریخی نزاع با نظام مستبد قرار دارید و ظالمان با همه توان جهت نابودی شما و هدف قرار گرفتن دین و مذهب و علما بسیج شده اند. شک و تردید نداشته باید که خداوند به یاری شما می پردازد و با این پشتوانه می توانید بر پروژه نظام طایفه ای ظالم فائق آیید و معادله را به سود خود پایان دهید.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: بدانید که در برابر نظام بزدل ظالمی قرار دارید که در برابر روحیه فداکارانه و عزم کربلایی شما به شدت هراسان بوده و به شیوه های گوناگون درصدد آزمایش وفادای شما به رهبرتان است.

علمای بحرین تأکید کردند: از همه مادران و پدران و فرزندان می خواهیم امشب به سوی منزل شیخ عیسی قاسم روانه شده و روح و جان خود را با دعا و نیایش در کنار وی جلا دهند و در آمادگی کاملی قرار داشته باشید تا به حفاظت از وی پرداخته و دست زشت نظام از مقام پاک و شرافتمندانه شیخ عیسی قام برافراشته شود.

گفتنی است محاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم فردا سه شنبه برگزار می شود و برخی خبرها از صدور حکم در این جلسه خبر می دهد.

خبرنگار:محمدرضا جایروند