داخلی     خبر     سیاست
جنبش دانشجویی مشکلات کشور را شناسایی و راهکار عملیاتی ارائه دهد
  مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید مشکلات کشور را شناسایی و راه‌حل‌های عملیاتی ارائه دهند، خاطر نشان کرد: در این صورت است که جریان‌های دانشجویی به رسالت واقعی و اصلی خود عمل کردند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
کد مطلب : 75086
جنبش دانشجویی مشکلات کشور را شناسایی و راهکار عملیاتی ارائه دهد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، محمد قربانی مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی در همایش « چله انقلاب» که به همت اعضای اتحادیه سازمان اسلامی دانشجویان ایران (سادا) در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: این دانشگاه دارای یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو با ۳۰ هزار عضو هیأت علمی است که در اغلب شهرهای کشور شعبه دارد.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه کاملاً اجتماعی و مردمی است که با سایر دانشگاه‌ها تفاوت دارد.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: باید از این ظرفیت عظیم دانشگاه در شهرهای مختلف کشور در راستای خدمت به نظام اسلامی و کشور بهره ببریم.

قربانی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه جنبش‌های دانشجویی در کشور، گفت: جنبش دانشجویی در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ شکل گرفت و هدف آن مبارزه با آمریکا، نظام استکباری و رژیم شاه، تبیین معارف اسلامی و دفاع از نهضت حضرت امام خمینی (ره) بود.

وی با تأکید بر اینکه جنبش و جریان‌های دانشجویی باید مشکلات کشور را شناسایی و راه‌حل‌های عملیاتی ارائه دهند، خاطر نشان کرد: در این صورت است که جریان‌های دانشجویی به رسالت واقعی و اصلی خود عمل کردند.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مهم‌ترین خواسته مقام معظم رهبری و مردم از دانشجویان و دانشگاهیان، پیشرفت علمی کشور است که باید تشکل‌ها، جنبش‌ها و جریان‌های دانشجویی به جد در این راستا تلاش کنند.

قربانی تأکید کرد: جنبش‌های دانشجویی باید سهم خود را در تحولات سیاسی، فرهنگی و علمی روشن و در مقاطع حساس کشور حفظ کرده و نقش‌آفرینی کنند.

وی با تأکید بر اینکه الگوی جنبش‌ها و جریان‌های دانشجویی باید شهدایی همچون باکری، هادی، همت و ... باشد، اظهار داشت: شهدا بودند که کشور و انقلاب اسلامی را حفظ کردند و ما نیز باید با الگوگیری از آنها راهشان را ادامه دهیم و زمینه‌ساز سربلندی نظام و کشور شویم.